Новини / Рослинництво     19 жовтня 2020 11:25

Виробники борошна Бразилії виступили проти імпорту ГМО-пшениці

Різка заява бразильської асоціації мукомолів була зроблена після рішення Аргентини надати дозвіл на комерційне використання генномодифікованого сорту пшениці

Бразильська асоціація мукомолів Abitrigo оприлюднила заяву щодо планів аргентинських виробників розпочати експорт генномодифікованої пшениці у країну. Зокрема у асоціації у різкій формі виступають проти дозволу продавати ГМО-пшеницю на території Бразилії. Виробники борошна вважають, що схвалення продажу генномодифікованої пшениці зробить імпорт дорожчим і вплине на ціни на внутрішньому ринку. Про це повідомляє World Grain.

Заява була зроблена у відповідь на нещодавні новини про те, що Аргентина, найбільший постачальник пшениці у Бразилію, схвалила до комерційного використання нову генетичномодифіковану пшеницю, яка може протистояти посушливим погодним умовам та добре переносить гербіцид глюфозинат натрію.

Читайте: Аргентина надала дозвіл на комерційне виробництво ГМО-пшениці

За даними Abitrigo, Аргентина забезпечує близько 60% від обсягу річного імпорту пшениці до Бразилії. У асоціації зазначили, що протягом 30 років генетична модифікація пшениці була предметом аналізу міжнародної наукової спільноти.

«Поки що результатом цих досліджень стало то, що науковці не схвалили використання ГМО-пшениці. Адже не було виявлено очевидних переваг для людей, натомість, визнано, що мета генної модифікації – винятково прагнення підвищити продуктивність поля», – стверджують в Abitrigo, – «Ми не бачимо будь-якого попиту з боку бразильських споживачів на трансгенні рішення».

Наразі Бразилія, зазвичай, імпортує більше пшениці, ніж виробляє. У 2020-2021 маркетинговому році Міністерство сільського господарства США прогнозує виробництво бразильської пшениці на рівні 6,6 млн тонн, а імпорт – 6,7 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна займає третє місце у світі за обсягами виробництва картоплі.

Читайте також