Новини / Рослинництво     20 жовтня 2020 10:15

Стан озимих посівів оцінюється як задовільний – НААН України

Несприятливі посушливі умови, за даними Академії аграрних наук зберігаються у чотирьох областях. У окремих регіонах, за повідомленням учасників ринку, озимі доведеться пересівати

Станом на 16 жовтня, незважаючи на інтенсивні циклони, що пройшли територію України у жовтні, у десяти областях України спостерігається недостатнє або незадовільного вологозабезпечення. Про це повідомили у Національній академії аграрних наук України.

Йдеться про більшість площ у Дніпропетровському регіоні, у Запорізькій, Київській, Полтавській та Херсонських областях, в цілому на Сумщині, та окремі частини Черкащини, Кіровоградщини, Одеської та Миколаївської областей.

Втім, ґрунтова засуха як така припинилась на більшості території України, за винятком Харківської, Луганської, Донецької області та півдня Одещини.

Читайте: Ольга Іванченко: Прямо в ціль

Як показало проведене спеціалістами Національної академії аграрних наук України обстеження озимих зернових, що їх було посіяно у ранні, оптимальні та допустимо пізні строки, загальний стан рослин добрий або задовільний. Крім того, погодні умови є поки що сприятливими для подальшого росту та розвитку озимини.

Але через підвищену внаслідок рясних дощів вологість повітря та зниження температури повітря вночі, достигання та вологовіддача насіння пізніх культур дещо затримується.

Наразі сівба озимих культур продовжується. За інформацією міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, на 13 жовтня було засіяно 62% запланованих площ. З них пшениці 63 % від запланованого, ячменю –38 %, жита –71%, ріпаку – 76 %.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт кукурудзи нового врожаю вже перевищив 1 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також