Реальний ВВП України у 2020 році за даними Держстату знизився на 4%, що на 0,2 відсоткових пункти краще за попередню оперативну оцінку мінекономіки (мінус 4,2%) та значно краще за минулорічний прогноз уряду про падіння у 4,8%. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
Він підкреслив, що упродовж II півріччя економіка України поступово відновлювалася після найглибшого з 2015 року падіння, що відбулося другому кварталі року і склало 11,2% у річному вимірі..
За категоріями кінцевого використання найбільший негативний внесок у зміну ВВП мало скорочення валового нагромадження основного капіталу (мінус 24,4% за рік) внаслідок низької інвестиційної активності підприємств через епідеміологічну невизначеність.
Найглибше падіння обсягів виробництва у 2020 році продемонстрували галузі, найбільш залежні від обмежень, запроваджених державою у зв’язку із заходами з протидії поширенню епідемії.
Так, найбільші показники падіння показали:
- тимчасове розміщення та організація харчування: -28,5%;
- сфера послуг: -23,1%;
- транспорт: -16,4%.
Сферою, яка прямо не відчувала наслідки карантинів, але зазнала значного падіння стало сільське господарство. У зв’язку зі зниженням врожайності основних сільськогосподарських культур у 2020/2021 маркетинговому році виробництво у агросфері скоротилось на 11,5% у порівнянні з 2019 роком. А в січні-лютому 2021 року індекс сільськогосподарського виробництва знизився на 6,1% до відповідного періоду минулого року.
Читайте: На Рівненщині розпочав роботу новий мультимодальний термінал
«Нижчий врожай та скорочення виробництва продукції тваринництва може позначитися на зростанні цін на продукти харчування та напої, частка яких становила майже 40% у структурі кінцевих споживчих витрат домогосподарств у 2019 році. Водночас, за нашими оцінками, вплив даного фактору на загальне зростання споживчих цін буде тимчасовим, а підвищення цін за продовольчою групою товарів буде уповільнюватися після надходження на ринок продукції нового врожаю», – зазначив Богдан Данилишин.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на пшеницю продовжили зниження під тиском слабкого попиту.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!