Новини / Фінанси     26 березня 2021 12:01

Падіння ВВП у 2020 році було меншим, ніж прогнозувалось – НБУ

Реальний валовий продукт України за остаточними даними знизився на 4%, а сільськогосподарське виробництво впало у порівнянні з 2019 роком на 11,5%

Реальний ВВП України у 2020 році за даними Держстату знизився на 4%, що на 0,2 відсоткових пункти краще за попередню оперативну оцінку мінекономіки (мінус 4,2%) та значно краще за минулорічний прогноз уряду про падіння у 4,8%. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Він підкреслив, що упродовж II півріччя економіка України поступово відновлювалася після найглибшого з 2015 року падіння, що відбулося другому кварталі року і склало 11,2% у річному вимірі..

За категоріями кінцевого використання найбільший негативний внесок у зміну ВВП мало скорочення валового нагромадження основного капіталу (мінус 24,4% за рік) внаслідок низької інвестиційної активності підприємств через епідеміологічну невизначеність.

Найглибше падіння обсягів виробництва у 2020 році продемонстрували галузі, найбільш залежні від обмежень, запроваджених державою у зв’язку із заходами з протидії поширенню епідемії.

Так, найбільші показники падіння показали:

  • тимчасове розміщення та організація харчування: -28,5%;
  • сфера послуг: -23,1%;
  • транспорт: -16,4%.

Сферою, яка прямо не відчувала наслідки карантинів, але зазнала значного падіння стало сільське господарство. У зв’язку зі зниженням врожайності основних сільськогосподарських культур у 2020/2021 маркетинговому році виробництво у агросфері скоротилось на 11,5% у порівнянні з 2019 роком. А в січні-лютому 2021 року індекс сільськогосподарського виробництва знизився на 6,1% до відповідного періоду минулого року.

ЧитайтеНа Рівненщині розпочав роботу новий мультимодальний термінал

«Нижчий врожай та скорочення виробництва продукції тваринництва може позначитися на зростанні цін на продукти харчування та напої, частка яких становила майже 40% у структурі кінцевих споживчих витрат домогосподарств у 2019 році. Водночас, за нашими оцінками, вплив даного фактору на загальне зростання споживчих цін буде тимчасовим, а підвищення цін за продовольчою групою товарів буде уповільнюватися після надходження на ринок продукції нового врожаю», – зазначив Богдан Данилишин.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на пшеницю продовжили зниження під тиском слабкого попиту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також