Новини / Трейдинг     25 березня 2021 16:01

Ціни на пшеницю продовжили зниження під тиском слабкого попиту

Великі імпортери відмовляються на трендерах від пропозицій за високими цінами, а додатковим чинником стало підвищення вимог до якості зерна з боку КНР

Посилення тиску таких фундаментальних чинників, як покращення погоди в країнах Північної півкулі та зниження попиту на пшеницю, розгорнуло донизу пшеничні біржі в США та Європі. Про це повідомляє Grain Trade.

Так, вчора травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на паризькій MATIF знизилися на 2,5 євро/т і склали 218,5 євро/т (або $258,24/т). Песимізму ринку надали недвозначні натяки китайських імпортерів про залежність перспективи подальшого експорту французької пшениці до Піднебесної від спроможності підвищити якість зерна та посилити фітосанітарний контроль. У минулому році Франція експортувала до Китаю рекордні 2,5 млн т пшениці, проте зараз вона має вирощувати для експорту пшеницю високого та середнього класу, щоб задовольнити потреби китайського ринку.

Також, після спекулятивного коригування, ринок американської пшениці знову поновив спадаючий тренд під тиском зміцнення курсу долара та сприятливої погоди в аграрних районах Американських рівнин, де опади покращують стан посівів озимої пшениці. Травневі ф’ючерси знизилися на $1,19-3,67/т і склали на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго $229,55/т,  тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті – $211,73/т і  тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі – $230,38/т.

ЧитайтеРинок азотних добрив в Україні у 2021 році може зрости на 400 тис т

Наразі великі імпортери відмовляються купувати дорогу пшеницю, сприяючи зниженню цін. Наприклад, південнокорейський переробник MFG придбав 66 тис т фуражної пшениці за ціною $269,65/т CFR, а таїландська агенція TFMA відмовилася купувати фуражну пшеницю через зависокі ціни пропозицій, які складали $273-280,5/т CFR. Також відмовились від проведення тендера і філіппінські імпортери, оскільки найнижча ціна пропозиції складала $300/т C&F, що на думку організаторів торгів перевищує ринкову вартість.

При цьому ціни на чорноморську пшеницю з початку тижня знизилися на $5-7/т (до $266-270/т FOB), втім вона залишається найдорожчою на глобальному ринку, оскільки пшениця з Аргентини пропонується вже по $255-260/т FOB. Сезонне збільшення пропозицій посилює конкурентну боротьбу між експортерами за покупців, що дозволяє імпортерам грати на зниження цін.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на Рівненщині розпочав роботу новий мультимодальний термінал.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також