Новини / Логістика     25 березня 2021 14:01

На Рівненщині розпочав роботу новий мультимодальний термінал

Термінал буде обслуговувати відправників зернових культур, пиломатеріалів, добрив та інших сировинних вантажів

Новий «сухий порт» площею 10 га розпочав роботу в Клевані Рівненської області. Новий мультимодальний термінал є другим об’єктом такого типу в Україні. Тут будуть розвантажувати, перевантажувати та зберігати різні товари, які в подальшому відправлятимуть залізницею. Про це повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

«Термінал дозволить підприємцям відправляти свою продукцію на експорт в будь-яку точку світу. Важливо зазначити, що це підприємство офіційно зареєстроване, тому усі сплачені податки йтимуть в бюджет громади», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За його словами, термінал покращить логістику та знизить ціни на вантажні перевезення. Окрім того, оскільки «сухий порт» буде орієнтуватись на залізничні перевезення, це допоможе зменшити навантаження на дороги.

Вантажний хаб має власні під’їзні колії, сучасне обладнання, огороджений та забезпечений відеоспостереженням. Тут є вантажні машини, механізми, крани та навантажувачі.

ЧитайтеЕкспорт зерна з України у 2020/2021 МР наблизився до 35 млн т

Як розповідає заступник директора ТОВ «Імтрекс» Андрій Левченко, загалом у «порту» можуть одночасно завантажуватися 50 вагонів.

«Перед запуском нашого терміналу ми відновили колійне господарство, придбали тепловози, поставили крани. Сьогодні роботи ще активно продовжуються. Вже запущені перші потяги, які прямують як на Європу, так і на великі порти Одещини. Зовсім недавно прибув перший контейнер з Америки, транзитний час якого становив 30 діб. Це хороший результат. Для прикладу, на порти Чорного моря контейнер йде 2 місяці», – розповідає Андрій Левченко.

Потужності «порту» планують збільшити до навантажування 2-х тисяч контейнерів у місяць. З цього терміналу будуть відвантажуватися зернові культури, пиломатеріали, добрива та інші сировині товари.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз валового збору зерна в Україні на 2021 рік – 75 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також