Новини    09 травня 2023 14:27

“Органік-Д” розпочала будівництво заводу, який виготовлятиме заморожену моркву та цибулю


Компанія “Органік-Д” розпочала будівництво заводу потужністю 20 тис. т переробки на рік, де буде вироблятися 10 тис. т мороженої цибулі та 10 тис. т мороженої моркви.

Про це розповів керівник ТОВ “Органік-Д”, експерт з виробництва овочів Вадим Кричковський під час мітапу “Як вирощувати цибулю, щоб не попасти на бабки”, пише Агропортал.

За його словами, компанія планує восени, коли цибулі багато, переробити свою продукцію і зібрати на ринку за прийнятною ціною. Переробка моркви — це робота зі сховища.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Підхід до переробки складний, оскільки овочі потрібно готувати до чищення, миття, шліфування. Тобто переробка — це зовсім інший рівень, і до неї потрібно дорости, а кидатись відразу — нереально. Це або має бути окремим бізнесом із закупленими на ринку овочами, або ж виробнику потрібно наростити відповідні обсяги продукції для забезпечення переробки”, – сказав Кричковський.

Які ще заводи хочуть збудувати в Україні

У Бурштині на Прикарпатті планують побудувати завод з переробки кукурудзи на крохмаль. Для будівництва ТОВ “Екоінвест Прикарпаття” взяло в оренду земельну ділянку у 12 га.

У межах допомоги з експорту зерна Угорщина пропонує побудувати на кордоні з Україною переробні заводи. В районі угорсько-українського кордону має бути створена підприємницька зона, де можуть бути збудовані нові переробні заводи, оскільки це стратегічне питання, яке означає довгострокову продовольчу безпеку для всього світу.

Раніше 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути.

В Україні за підтримки Європейського інвестиційного банку планують побудувати до кінця року 5 заводів із виробництва біометану, ще стільки ж наступного, що наблизить нашу державу до заміщення імпорту природного газу.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Через окупацію найбільшого органічного кизилового саду в Європі компанії Famberry в с. Нове Запорізької області, господарі почали будувати нове підприємство у Запоріжжі, яке вже на фінальній стадії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...