Новини / Рослинництво     02 лютого 2019 15:58

Оновлений закон про фітосанітарні норми: ТОП-5 нововведень для фермерів

2 лютого 2019-го набув чинності Закон Україн №2501-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур». У документі – низка нововведень для аграріїв. Серед яких – надання права проводити експертизу приватним лабораторіям, нові терміни у сфері карантину рослин та створення Реєстру виданих фіто санітарних сертифікатів.

Закон опублікований на сайті Верховної Ради.

  1. Нові терміни

В оновленому законі ввели низку термінів: арбітражний зразок, виїмка, візуальна перевірка, лабораторія, об’єднана проба, огляд, партія, середня проба, сейф-пакет та ін.

Зокрема, законом визначено, що в окремих випадках може мати місце візуальна перевірка, коли фітосанітарна експертиза (тобто аналізи) не проводиться. А продукція з метою виявлення шкідників оглядається винятково за допомогою лупи, бінокуляра чи мікроскопа.

ЧитайтеПерепис земель проводитимуть за новими правилами

Також розширилося поняття фітосанітарної лабораторії. Відтепер це – установа будь-якої форми власності, яка має дозвіл від держоргану проводити відповідні експертизи та аналізи.

  1. Приватні лабораторії

Фахівці приватних лабораторій отримали право проводити фітосанітарну експертизу рослин. Однак, цими послугами можуть користуватися тільки експортери. Власник вантажу може самостійно обирати, в якій лабораторії проводити аналізи – державній чи приватній.

  1. Врегулювання проведення фітосанітарної експертизи

Щоб скористатись послугами приватної лабораторії, експортер напередодні повинен повідомити регіональних представників Держпродспоживслужби про:

  1. транспорт,
  2. вантаж,
  3. дату та час початку аналізу фахівцями приватної лабораторії.

Річ у тому, що приватна лабораторія може самостійно проводити аналізи, однак слідкувати за забором зразків та оглядом вантажу, повинен все-таки держпредставник.

ЧитайтеТОП-5 найпреспективніших експортних агротоварів в Індію

Потім зразки запаковуються у сейф-пакети, державний фітосанітарний інспектор підписує акт про проведення відбору зразків, після чого продукція відправляється на експертизу.

Термін дії висновку фітосанітарної експертизи становить 14 днів.

  1. Реєстр фітосанітарних лабораторій

Законом передбачено створення електронного реєстру фітосанітарних лабораторій. Доступ до списку буде відкритим і загальнодоступним.

Заплановано, що до Реєстру фітосанітарних лабораторій увійде інформація про:

  • назву та адресу фітосанітарної лабораторії із зазначенням терміну дії її атестата про акредитацію;
  • номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Автоматично туди увійдуть державні фітосанітарні лабораторії.

  1. Реєстр фітосанітарних сертифікатів

Крім створення електронного реєстру лабораторій, також заплановане створення списку фітосанітарних сертифікатів. До нього будуть внесені відомості про експортерів чи виробників продукції, обсяги виробленої продукції, дату видачі висновку фітосанітарної експертизи та дату видачі самого сертифікату.

Як раніше повідомляв Landlord, держава здає в оренду земельні ділянки вдвічі дорожче, ніж власники пайових наділів. Торік українці за 1 га усередньому по країні отримували 1613,4 грн орендної плати. Тоді як державні наділи обходилися фермерам у 3431,5 за гектар. Найдорожче було орендувати держземлі в Хмельницькій області. Там гектар коштував 7780,8 грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також