Новини / Ринок землі     01 лютого 2019 10:37

Перепис земель проводитимуть за новими правилами

Держгеокадастр розробив нову постанову, в якій змінюються правила інвентаризації земель. Це дасть можливість удосконалити облік земель, модернізувати їхнє користування та збільшити доходи до бюджетів місцевих громад завдяки новій якісній інформації про фермерів та ділянки землі, якими вони користуються і які підлягають оподаткуванню.

Проект постанови розміщений на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Після проведення інвентаризації дані про власників землі, паї, наділи, їхню кількість, розмір та культури, що на них вирощуються, будуть внесені до Держгеокадастру.

Так, інвентаризації підлягають:

  • невикористані землі;
  • наділи під польовими дорогами та полезахисними лісосмугами;
  • решта земель с/г використання.

ЧитайтеG7: Земельна реформа – основа економічного росту України

«Це дозволить контролювати зміни, які відбуваються на ринку землі. Знаючи повну інформацію про стан земель, уряд зможе краще розподілити адресну допомогу на природоохоронні заходи. Водночас, збільшиться відповідальність за порушення земельного законодавства чи правил землекористування. При цьому буде зрозуміло, хто нестиме відповідальність», – заявив Володимир Топчій, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, у пояснювальній записці до документу.

Також автори постанови зазначають, що інвентаризація сприятиме залученню іноземних інвестицій, адже створить прозорий механізм використання коштів.

Внесені зміни уряд має затвердити до кінця березня.

Landlord раніше повідомляв про те, що найбільшим агрохолдингом країни є держава, яка володіє близько 25% земель. Проте використання їх значної частини держава не контролює, а прибутковість держпідприємств більш як удвічі нижча, ніж приватних. Унаслідок такої діяльності держбюджет втрачає мільярди.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також