Новини / Рослинництво     01 лютого 2019 13:07

ТОП-5 найпреспективніших експортних агротоварів в Індію

Україна має значний економічний потенціал наростити експорт власної продукції до Індії. Серед найперспективніших напрямків – продаж зернових культур, олії, чорних металів, горіхів та меблів для сидіння. Серед сильних сторін індійської економіки експерти назвали перетворення Індії на найбільший ринок в світі за кількістю домогосподарств/споживачів та найбільший ринок за кількістю сімей з дітьми.

Про це йдеться у звіті, опублікованому Офісом з просування експорту України.

Через стабільне збільшення кількості населення Індія щороку нарощує імпорт необхідних та сировинних товарів. З України купує – пшеницю, соняшникову олію, бобові, аміак, макуху, азотні добрива.

Та експерти прогнозують: український експорт до Індії має потенціал до суттєвого зростання. Найперспективнішим у цьому є агросектор.

ЧитайтеСвіт не переважив Китай: експорт сої зі США скоротився на 26 %

До п’ятірки товарів-лідерів, які мають найкращі перспективи на індійському ринку входять:

  • Пшениця і местілн (суміш пшениці та жита);
  • Олія соняшникова;
  • Горіхи – свіжі та сушені;
  • Бобові овочі;
  • Олія соєва.

Водночас, фахівці попереджають про такі загрози та слабкі сторони індійської економіки як перенаселення, скупчення та забруднення в індійських мегаполісах, розташування в сільській місцевості більшості домогосподарств, що створює перешкоди для логістичної сфери та низький рівень ІТ-грамотності, що скорочує можливості для просування своїх продуктів та налагодження контактів.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні площі під високоолеїнові культури швидко зростають, тому є можливість стати серйозним виробником. Посівні землі під ВО соняшник в Україні перевалять за позначку в 400 тис. га, тоді як 2018-го ця цифра сягала 300 тис. га. Цьому сприятимуть, зокрема, договори з закупівельниками, складені на 2 роки наперед.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також