Новини / Аналітика     31 грудня 2022 11:15

Олігархи збідніли через війну: Forbеs оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших українців


Слідом за щорічним рейтингом найзаможніших людей світу ситуацію зі статками вирішили проаналізувати і в Україні. Як зазначає видання “Forbes Україна”, повномасштабне вторгнення росії серйозно вдарило по кишенях багатьох вітчизняних підприємців. Збільшити статки попри війну вдалося всього двом особам — очільнику “Укрнафтобуріння” Віталію Хомутиннику та голові IT-компанії SoftServe Тарасу Кіцмею.

Повний рейтинг багатіїв-українців опублікований на сайті видання.

Зазначимо, що цьогоріч аналітики досліджували доходи і витрати 129 бізнесменів, однак в кінцевий список увійшло всього 20 українців.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найбагатшим українцем усе ще вважається бізнесмен Рінат Ахметов. Статки Ахметова оцінюються в 4,4 млрд доларів. Він втратив 9,3 млрд доларів, оскільки суттєво пошкоджено металургійні, енергетичні та аграрні активи, а медійний бізнес – “Медіа Група Україна” – Ахметов закрив улітку сам

Як зазначає видання, до війни Ахметов багато часу проводив за кордоном. Він має будинок у Лондоні, який зараз коштує близько 240 млн доларів і вілла Les Cedres у Франції вартістю 200 млн доларів. Проте “Метінвест”, співвласником якого є бізнесмен Вадим Новинський, є основою бізнес-імперії Ахметова.

У Маріуполі компанія втратила два головні підприємства – “Азовсталь” та ММК ім. Ілліча. У довоєнному році ці заводи виробили 8,6 млн т, або 90% сталі всієї групи. На ці заводи припадало 40% всього українського виробництва металопродукції.

Також у першу трійку увійшли два IT-спеціалісти з компанії Grammarly: Максим Литвин та Олексій Шевченко (статок кожного — по 2,3 млрд доларів).

На четвертому місці знаходиться Віктор Пінчук, статки якого зменшилися із 2,6 млрд до 2,2 млрд доларів, на п’ятому — Костянтин Жеваго із 1,4 млрд (проти лютневих 2,1 млрд).

Шосте місце — за подружжям Галини та Олександра Герег, яке збідніло з “довоєнних” 1,8 млрд доларів до 1,2 млрд наприкінці 2022 року.

Зазначимо і те, що п’ятий президент України Петро Порошенко за воєнний 2022 рік остаточно втратив звання мільярдера. Наразі його статки оцінюють у 730 млн доларів. У лютому ж їхня сукупність наближалася до 1,6 млрд доларів.

До рейтингу не включено Ігоря Коломойського, який минулого року посідав четверте місце, оскільки його позбавили громадянства України.

У топ-20 вже шість підприємців, які заробили свій стан в економіці знань, майже взагалі не перетинаючись з українською державою.

Нагадаємо, після початку війни російські олігархи пропонували відкупитися від санкцій заходу шляхом фінансування України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також