Новини / Політика     25 травня 2022 14:37

Російські олігархи пропонують свої гроші на відбудову України в обмін на зняття санкцій

Міністерка фінансів Канади Христя Фріланд повідомила своїм колегам, що їй телефонували російські олігархи з пропозицією відкупитися від західних санкцій фінансуванням України

На останньому засіданні міністрів фінансів G7 пріоритетною темою обговорень була  війна в Україні. Також йшлося про те, як відбудувати Україну після війни. Міністр фінансів Канади Христя Фріланд повідомила своїм шістьом колегам-міністрам, що їй телефонують російські олігархи, які були в західних санкційних списках і дуже незадоволені цим.

Деталі  повідомляє Handelsblatt.

Фріланд заявила, що за словами олігархів, вони теж критично ставляться до російської загарбницької війни проти України, але не можуть дистанціюватися від вторгнення через загрозу репресій з боку Кремля.

Читайте також: Росіянам не вдалось відновити роботу порту Маріуполя

Довідка. Можуть знадобитися роки, щоб російські активи, захоплені західними партнерами, були остаточно конфісковані та продані на користь українського народу. Арешт активів, будь то яхта чи банківський рахунок, є найпростішим. Щоб назавжди конфіскувати їх, наприклад уряд США зазвичай повинен керуватися процедурою цивільної конфіскації, яка вимагає довести судді, що активи були отримані з доходів від злочину або шляхом відмивання грошей. Лише тоді уряд фактично володіє активами та має право їх ліквідувати. Все це може зайняти роки, особливо якщо колишній власник схильний боротися з позовом про конфіскацію в суді. Але чим дорожчі активи держава вилучає, тим більше причин для прискорення процесу конфіскації: елітна нерухомість має належним чином підтримуватися, інакше її вартість впаде.

Нагадаємо, США звинувачують Путіна в умисному створенні продовольчої кризи та використанні її як зброї.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також