Новини / Садівництво     05 лютого 2019 17:43

Окупність за 4 роки та інвестиції в $1,7 млн: Як збудувати фруктосховище в Україні

В останні роки на ринку фруктів та ягід простежується тенденція до збільшення виробництва продукції. Через це зростатиме потреба ринку в якісних та надійних фруктосховищах. Ринок останніх заповнений лише на 80%. У майбутньому зі збільшенням збору фруктів дефіцит сховищ буде лише посилюватися. Тому будівництво фруктосховищ є гарним капіталовкладенням.

Про це повідомляє прес-служба компанії Pro-Consulting.

Аналітики радять при будівництві фруктосховища обирати вужчий сегмент – не зберігати всі фрукти підряд, а спеціалізуватися, наприклад, на яблуках та виноградові. Це посилить позиції сховища перед конкурентами.

Розпочинати бізнес варто із фруктосховища, в якому можна одноразово зберігати до 1 тис. тонн фруктів. Далі – підприємство можна розширити до 2 чи 4 тис. тонн.

«При пошуку місця для сховища варто враховувати логістику – для подальшого транспортування продукції на споживчі ринки», – радять експерти.

ЧитайтеТОП-6 причин, чому фермери не можуть вигідно продати яблука

Найкраще будувати підприємство в південних областях – на Одещині та Миколаївщині. Ці регіони вирізняються з-поміж інших великою кількістю садів з преміальною продукцією.

Розмір початкових інвестицій експерти оцінюють в $1,7 млн. Левова частка коштів піде на проекти та будівництво, решта не менш значна – на закупівлю фруктів для зберігання та продажу.

Водночас, підприємство окупить капіталовкладення за 48,9 місяців.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні зафіксовано рекордні запаси яблук за всю історію – 280 тис. Тонн. Експерти пояснюють це швидкими темпами будівництва та вводу в експлуатацію фруктосховищ. Це дозволило зберегти значний обсяг продукції до та протягом зимового періоду.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також