Новини    24 травня 2023 11:15

Офіційної інформації про приєднання Миколаєва до зернової угоди немає – Кім


Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що наразі немає офіційних даних щодо приєднання портів міста Миколаєва до “зернового коридору”.

Про це він сказав на брифінгу, передає Укрінформ.

“Наразі немає офіційних даних щодо приєднання миколаївських портів до “зернового коридору”. Над цим усі працюють, але підтвердити цю інформацію я не можу. Це залежить від політичних рішень”, – сказав Кім.

За його словами, все готово для того, щоб судна – як українські, так і іноземні – виходили з портів Миколаєва. Але через загрозу обстрілів загарбниками з Кінбурнської коси це питання наразі на паузі. Кім нагадав, що коли останнього разу намагалися вивести баржі “Нібулона”, їх обстріляли.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, Україна збільшить експорт агропродукції вдвічі, якщо вдасться розблокувати порти в Миколаєві. Однак важливе не тільки відкриття Миколаєва, а й кількість суден, які пропускаються на Босфорі. Тому що, якщо їх буде недостатньо, не важливо, скільки портів будуть відкритими, це нічого не дасть. За словами глави Мінагрополітики Миколи Сольського, конкретних домовленостей щодо роботи портів Миколаїв та Ольвія наразі немає.

Раніше, 17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що зернова угода продовжена ще на два місяці. За його словами, сторони продовжуватимуть зусилля для забезпечення виконання всіх умов “зернової угоди” та її продовження у майбутньому. За словами Ердогана, домовленості зернової угоди розширили також на порти Миколаївщини.

Перед тим, 20 квітня Віталій Кім заявив, що Миколаївські порти вже майже пів року готові до відновлення роботи в межах “зернової ініціативи”. Але доєднання Миколаївщини до зернового коридору не допускають росіяни.

Тим часом колектив миколаївського морського порту не втрачає надії на відновлення роботи та вже напрацьовує проєкти з покращення обслуговування суден різних типів. Порт Миколаєва готується до відновлення роботи. Відповіді ж на запитання, коли саме Миколаїв приєднається до роботи “зернового коридору”, поки немає. Вона залежить від успіхів ЗСУ на Кінбурнській косі, зусиль дипломатів та міжнародних партнерів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...