Новини    14 вересня 2023 15:23

Очільник Мінагрополітики висловився проти відкладення відкриття ринку землі для юросіб

Нині відпрацьовуються механізми щодо консолідації земельних ділянок, зокрема і примусової, та інші спірні питання, які потребують врегулювання

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України налаштовані на відкриття ринку землі для юридичних осіб з 1 січня 2024 року, як це передбачено діючим законодавством. Про це зазначив очільник відомства Микола Сольський, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині відпрацьовуються механізми щодо консолідації земельних ділянок, зокрема і примусової, та інші спірні питання, які потребують врегулювання.

Водночас Сольський пояснив, що категорично проти, щоб відкриття ринку землі для юридичних осіб відкладалося.

Читайте також: Ціна землі в Україні стрімко зростає попри війну

За його словами, завжди знайдуться причини, щоб це питання відкласти. Питання не критичне, тож у плановому режимі відомство рухається до повного відкриття ринку землі з 1 січня.

Нагадаємо, станом на літо цього року найвищу вартість землі сільськогосподарського призначення зафіксовано у західних областях України. Найнижчими ціни очікувано були в областях, наближених до ведення бойових дій.

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...