Новини / Рослинництво     08 лютого 2019 07:52

Обсяги споживання зернових у світі зростуть до 2,65 млрд. т. Найбільший приріст виробництва очікують в Україні та ЄС

За попередніми прогнозами ринку зернових, обсяги виробництва пшениці, кукурудзи та рису в світі цьогоріч зростуть. Ріст об’ємів виготовлення рису збільшиться завдяки позитивним прогнозам щодо врожаїв цієї культури в Китаї. Найбільший приріст пшениці порівняно з 2018-м очікується в Україні, ЄС та Російській Федерації.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

Рис. Виробництво, крім Китаю, зросте в Пакистані. На Філіппінах очікують зменшення врожаїв через наслідки тропічних ураганів та посухи.

Пшениця. Більшість посівів озимих розташовані в північній півкулі, де прогнозують збільшення виробництва. В Європі це пов’язано зі зростанням посівних площ та більшими обсягами очікуваних врожаїв. У Канаді виробництво зросте через збільшення посівних плантацій під яру пшеницю. В Азії, не зважаючи на зменшення угідь, врожаї очікуються на високому рівні.

ЧитайтеВиведено стійке до засухи насіння кукурудзи. Україні не загрожує апокалістичний сценарій ПАР (ІНФОГРАФІКА)

Кукурудза. Значного росту не очікується, не зважаючи на збільшення посівів в Аргентині та Бразилії. Річ у тім, що в ПАР численні плантації постраждали від посухи, тож прогноз врожаїв очікується значно меншим, ніж у попередні роки.

З обсягами виробництва зросте й споживання зернових. Так, у 2018/19 маркетинговому році експерти ФАО прогнозують споживання на рівні 2 657 млн тонн. Це – майже на 45 млн тонн більше, ніж у попередньому сезоні.

Як раніше повідомляв Landlord, у Південно-Африканській республіці через посуху фермери рекордно скоротили посіви традиційних культур – кукурудзи, соняшника та арахісу. За прогнозами, погода знову буде спекотною саме в періоди активного росту рослин. Через посухи африканські аграрії вже третій рік поспіль зменшують посіви та зазнають збитків.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також