Новини    30 жовтня 2023 17:03

Німеччина підтримає невеликих переробників України новими грантами

Підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 30 000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації своїх інвестиційних планів

Малі та середні переробні підприємства можуть отримати грантову підтримку від німецького Уряду у розмірі 5,6 млн євро, передає Мінекономіки. Зауважується, що це вже друга фаза грантового проєкту “Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні – Фаза ІІ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За результатами першої фази, грантову підтримку в розмірі 1,5 млн євро отримали 136 мікро-, малих і середніх підприємств, які надалі взяли позики на реалізацію інвестиційних проєктів на 11,2 млн євро.

Хто може долучитися до програми?

Мікро, малі та середні підприємства, що:

  • мають до 250 працівників та річний дохід до 10 млн євро;
  • планують реалізацію інвестиційних проектів;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед бюджетом України;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.

Підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 30 000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації своїх інвестиційних планів через п’ять фінансових установ-партнерів: Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк та кредитну спілку “Анісія”. Кошти гранту спрямують на часткову компенсацію інвестиційних витрат у розмірі до 30%.

Нагадаємо, громадська організація “Міжнародна фундація розвитку” оголосила про старт конкурсу грантової підтримки для енергомодернізації підприємств під час воєнного часу. Проєкт передбачає надання організаційної, технічної та фінансової підтримки 25 обраним підприємствам, котрі постраждали від військових дій.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

За результатами чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів отримають кошти від держави 17 переможців.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...