Новини    19 грудня 2022 15:51

“Нібулон” перевищив довоєнні показники частки у загальному експорті зерна України

Хоча загальний експорт цього року значно впав, дані за листопад показують, що частка компанії у загальному експорті зерна перевищить її місячну частку на ринку напередодні війни

Компанія “Нібулон” з 1 січня по 15 листопада поточного року експортувала 1,7 млн т зерна (з них у березні-листопаді — 751,8 тис. т). Це на 164% менше, ніж за аналогічний період 2021 р.

Таке зниження спричинене перебоями на звичних експортних маршрутах компанії під час війни, зокрема блокування експорту через Чорне море та річку Дніпро, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Хоча загальний експорт цього року значно впав, дані за листопад показують, що частка компанії у загальному експорті зерна перевищить її місячну частку на ринку напередодні війни. У січні 2022 р. компанія експортувала понад 345 тис. т зерна, що становило трохи більш як 6% від загального місячного експорту зерна України. Станом на 15 листопада на частку компанії припадало 6,3% загального експорту зерна України за першу половину місяця”, — зазначили у компанії.

У період з травня по листопад “Нібулон” доставив понад 50 тис. т зерна до Польщі, Угорщини та Румунії залізницею та 160 тис. т — до Румунії баржами.

Очікується, що в грудні новозбудовані об’єкти для експорту зерна в Ізмаїлі почнуть повноцінно функціонувати, відкриваючи подальші можливості для збільшення експорту та зменшення залежності від Чорноморської зернової ініціативи ООН, яка постраждала від неефективності і невизначеності.

Довідка: у 2021 році “Нібулон” поставив абсолютний рекорд за всю історію компанії, відвантаживши до 38 країн понад 5,64 млн т сільгосппродукції.

Нагадаємо, агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.

У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...