НовиниФінанси

“Нібулон” домовився про реструктуризацію заборгованості

Державний банк JSC Ukreximbank та один із найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів протягом 2023 року “Нібулон” уклали договори про довгострокову реструктуризацію заборгованості фінансових зобов’язань компанії, інформує пресслужба компанії.

Після пошуку взаємовигідних умов реструктуризації, сторони забезпечили, з однієї сторони, працюючий актив та повернення коштів державному банку, а з іншої, прийнятний рівень фінансового навантаження одного з лідерів ринку, що надає можливість для його успішного функціонування.

Читайте також: Попри війну “Нібулон” будує новий термінал на Дунаї

Раніше ми повідомляли, що у 2023 році підприємства ТОВ СП “Нібулон” сплатили 640,13 млн грн податків та зборів до державного та місцевих бюджетів.

Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

До війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Нагадаємо, нарощенню експортних показників в основному сприяло будівництво філії “Бессарабська”, яка стала важливим транспортним хабом. Цьогоріч близько 64% зерна поставлено на глобальний ринок саме завдяки новому підприємству в м. Ізмаїл.

Костянтин Хмельницький, заступник генерального директора “НІБУЛОНу” з сільськогосподарського виробництва, на прикладі ситуації в компанії, розмірковує про поточні умови здійснення посівної, очікування від цьогорічного сезону та дає практичні поради, спрямовані на зменшення впливу негативних факторів на врожай.

Компанія “НІБУЛОН” стала учасником нової програми приватного партнерства USAID – US Agency for International Development! Агенція виділяє кошти на підтримку проєкту з будівництва перевантажувального термінала в м. Ізмаїл (Одеська обл.), повідомила пресслужба компанії.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 50 сучасних вагонів-хоперів для потреб “Нібулон”. Вагони виготовлятимуть на львівському заводі “Карпати”.

Компанія “Нібулон” нині продовжує працювати та виконувати свої зобов’язання, використовуючи лише 32% своїх потужностей.

Компанія “Нібулон” почала закупівельну кампанію ранньої групи культур урожаю-2023. 21 червня перевантажувальний термінал у м. Миколаїв прийняв першу партію ячменю.

Перевантажувальний термінал компанії “Нібулон” (філія Козацька), що розташований на території селища Козацьке Херсонської області, опинився під водою внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що попри те, що консультації з партнерами по зерновій ініціативі тривають, США вже заявили про підтримку України у розвитку альтернативних експортних шляхів з транспортування українського збіжжя та фінансуванні проєктів сільського господарства.

Нещодавно гендиректор НІБУЛОН Андрій Вадатурський розповів про очікувані фінансові результати компанії. Нині оборот становить $70-80 млн на місяць, тобто мовиться про виручку в цьому календарному році між 800 і 900 млн доларів. Він додав, що компанія планує зберігати такий темп і в першій половині 2024 календарного року (другій половині 2023/24 МР).

До 1 липня 2024 року у компанії прогнозують таку саму швидкість, яка обмежується нашими потужностями. Другу половину календарного року і першу половину маркетингового року можуть тільки прогнозувати, тому що пшеницю і ріпак посіяли тільки, їм треба пережити зиму, ранню зернову групу ще не сіяли і у “Нібулон” сподіваються, що фермер зможе посіяти і що в нас буде робота.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку