Новини / Рослинництво     02 січня 2019 16:53

Незареєстровані пестициди в Україні: спрощено процедуру ввезення

З 4 січня ввезти до України незареєстровані пестициди та агрохімікати, що використовуються для державних випробувань та досліджень в науці, стане простіше. Змінилося 3 фактори: ввезення не потрібно узгоджувати у Міністерствах агрополітики, охорони здоров'я, не потрібен і дублікат дозволу.

Про це повідомляє Укрінформ.

Постанова Кабінету Міністрів N 958, опублікована 14 листопада 2018 року, стане чинною 4 січня (після 45 днів з дати оприлюднення). Відповідно до документа, компаніям, що ввозять до України незареєстровані агрохімікати та пестициди, відтепер не потрібно отримувати дозвіл у Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві агрополітики. Також скасовано необхідність робити дублікат дозволу.

Читайте: Податок на пестициди – французькі фермери втратять 100 млн доходу

Нагадаємо, що спрощується порядок ввезення лише пестицидів та агрохімікатів, які використовуються у проведенні державних випробувань та наукових досліджень та посадкового матеріалу, що оброблений цими компонентами. Також українським аграріям дозволили відправляти пестициди, що вже не придатні для використання, для утилізації за кордон. Адже в Україні єдине підприємство, що цим займалося, наразі зупинило свою роботу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також