Новини / Політика     15 листопада 2018 11:12

В Україні спрощено ввезення незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів


Відучора завезти в Україну незареєстровані пестициди й агрохімікати стало простіше. КМУ покращив для цього умови. Це стосується виключно сировини для наукових досліджень.

Інформацію повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

13 листопада на засіданні Кабінету міністрів України було спрощено отримання дозволу на ввезення на митну територію країни незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, які використовуються для проведення державних випробувань та наукових досліджень, а також обробленого ними насіння або садивного матеріалу.

Що змінилося:

  • скасовано необхідність погодження з МОЗ і Мінагропродом ввезення в Україну згаданих речовин. Дозвіл на ввезення агрохімікатів або насіння/посадкового матеріалу залишається в компетенції Міністерства екології та природних ресурсів України.

Треба нагадати, що оскільки окремі агровиробники порушують регламент використання засобів захисту рослин, технології внесення, дотримання санітарних норм, Мінагропрод посилив заходи безпеки.  У червні 2018-го Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів було доручено посилити контроль за використанням та ввезенням засобів захисту рослин для запобігання отруєння пестицидами і агрохімікатами.

Читайте: Держспоживслужба посилить контроль за використанням та ввезенням засобів захисту рослин.

За розрахунками спеціалістів, потреба аграріїв України в агрохімікатах становить близько 100 тис. тонн на рік. При цьому кількість підробок на ринку зростає.

Раніше Landlord повідомляв, що кожен третій підприємець порушує закони у сферах захисту та карантину рослин.

 

 

 

 

 

 

Матеріали по темі