Новини / Рослинництво     10 березня 2021 13:40

Несподівано: USDA підвищив прогноз виробництва олійних культур

У березневому балансі світового ринку, мінсільгосп США збільшив прогнози виробництва, експорту та кінцевих запасів олійних культур. Тейдери, навпаки, очікували зниження всіх оцінок

У березневому балансі експерти USDA збільшили прогнози виробництва, експорту та кінцевих запасів олійних культур, що здивувало учасників ринку, які очікували зниження прогнозу врожаю сої в Аргентині та, як наслідок, скорочення кінцевих запасів. Ведмежий характер звіту посилив тиск на ціни олійних культур, проте ринок все ще страждає від дефіциту пропозицій на тлі стримування продажів виробниками в очікуванні подальшого зростання цін. Про це повідомляє Grain Trade.

Завдяки збільшенню прогнозів виробництва сої в Південній Америці та ріпаку в Австралії оцінку світового валового збору олійних підвищено на 0,7 млн т – до 595,8 млн т (578,68 млн т – у 2019/2020 МР). Прогноз початкових світових запасів сої у звіті збільшено на 1,19 млн т – до 96,04 млн т, оскільки врожай сої в Бразилії у 2019/2020 МР на 2,5 млн т перевищив прогнозований та склав 128,5 млн т. А загалом, згідно пронозу, сої зберуть на 0,74 млн т більше, ніж очікувалось раніше – 361,82 млн т (339 млн т – у 2019/2020 МР).

ЧитайтеЦіна на українську соняшникову олію сягнула майже $1700/т

При цьому нарощування обсягів переробки сої в Аргентині та Бразилії збільшить пропозиції соєвого шроту та олії на світовому ринку, що на тлі скорочення попиту з боку Китаю може призвести до падіння цін. Тим більше, що зменшення споживання та нарощування запасів сої в Китаї свідчить про насиченість ринку, особливо з огляду на різке підвищення врожаю в Бразилії.

Як наслідок, на даних звіту ф’ючерси на біржі в Чикаго на сою знизилися до $526/т, на соєвий шрот – до $457,35/т, а котирування соєвої олії просіли $1170/т. Головною інтригою на ринку олійних стала майбутня поведінка цін на соняшникову олію.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що атака дронів на нафтові об’єкти підтримала ціни на кукурудзу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також