Новини / Трейдинг     09 березня 2021 18:00

Ціна на українську соняшникову олію сягнула майже $1700/т

Експортна ціна на соняшникову олію у портах Чорного моря побила черговий рекорд і встановилася на рівні $1690 за 1 тонну FOB

Експортна ціна на соняшникову олії у портах Чорного моря побила черговий рекорд і 9 березня встановилася на рівні $1690 за 1 тонну FOB. Також дорожчає і український ріпак – ціна на нього у порту сьогодні склала $550 за 1 тонну FOB. Про це повідомили у компанії Agritel.

Поза сумнівом, тригером для чергового зростання цін на соняшникову олію стало підвищення котирування нафтових ф’ючерсів, що відбулося вихідними, а, також, подорожчання всієї продукції олійного комплексу. Так, ціни на сою на біржі у Чикаго зросли до $529/т, а протягом сесії підростали до $536/т. Причиною є затримка збору врожаю у країнах Латинської Америки – через погодні умови у Бразилії наразі зібрано лише 35% посівів сої проти 49% на ті ж дати минулого року. Крім того, аналітики прогнозують, що експерти USDA зменшать оцінку кінцевих запасів сої на світовому ринку на 0,5 млн тонн – до бразильських проблем додаються погані оцінки врожайності культури в Аргентині.

ЧитайтеПрогноз валового збору зерна в Україні на 2021 рік – 75 млн т

Нарешті, свою роль зіграв і попередній прогноз валового збору основних культур, що був оприлюднений міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Так, на думку експертів міністерства, у 2021 році українські аграрії зменшать площі під соняшником до 6,1 млн га (у 2020 році – 6,3 млн га). Відповідно, не дивлячись на сприятливі умови зі зволоженістю ґрунтів, що спостерігаються цієї весни, валовий збір соняшника зросте до 13,5 млн тонн (у 2020 році – 13,1 млн тонн). Таким чином, екстрактори будуть знаходитись в умовах помірного дефіциту насіння, що відіб’ється на цінових рівнях соняшникової олії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціна пропозиції соняшникової олії зросла до $1470 за 1 т FOB.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також