Новини    30 червня 2022 18:32

Названо країни-імпортери українського зерна 

Блокада українських портів у Чорному морі робить торгівлю на великі відстані майже неможливою.

У 2022/23 МР експортний потенціал України скоротиться у порівнянні з попередніми періодами, саме тому основні покупці українського зерна перемикнуться на інші ринки. Про це розповіла аналітик зернового ринку “УкрАгроКонсалт” Марина Маринич.

Пшениця

Так, Індонезія не є виробником, тому обсяги імпорту напряму залежать від зміни внутрішнього споживання. І хоча Україна географічно знаходиться достатньо далеко, ціна української пшениці досить конкурентоспроможна, не дивлячись на значну частку фрахту в ціні. У 2022/23 МР очікується зростання споживання і, як наслідок, імпорту.

Блокада українських портів у Чорному морі робить торгівлю на такі великі відстані майже неможливою. Скоріше за все, Індонезія замінить українське походження у своєму “портфелі” на більш доступне з точки зору логістики.

Єгипет виробляє пшеницю самостійно, але обсягів власного врожаю недостатньо для задоволення власних потреб, тому доводиться імпортувати. Чорноморське походження є найбільш вигідним за співвідношенням “ціна-якість”, водночас приваблива ціна досягається через географічну близкість. Шляхом збільшення посівних площ, врожай пшениці в Єгипті у 2022/23 МР має збільшитись, що вплине на зменшення обсягів імпорту.

Туреччина виробляє пшеницю, але цих обсягів не вистачає для забезпечення внутрішніх потреб. Крім того, Туреччина є найбільшим виробником борошна у світі. Щоб задовольнити попит на борошно, їм також потрібно імпортувати значні обсяги пшениці.

У 2021 р. їм не пощастило з погодою, але в 2022/23 МР очікується повернення до більш звичних обсягів врожаю. Не дивлячись на це, імпорт також має збільшитись через зростання споживання та попиту на борошно на світовому ринку.

Ячмінь

Споживання ячменю в Китаї у 2022/23 МР має зрости в порівнянні з минулим роком. Враховуючи стабільно невисоке виробництво, імпорт очікується на рівні 10 млн тон, що на 18% більше, ніж у 2021/22 МР. Майже третину китайського імпорту складав ячмінь з України. В умовах блокади портів обсяги експорту з України в Китай будуть незначними. Китаю доведеться купувати ячмінь в Європі, Канаді, або навіть повернутись до закупок австралійського ячменю.

Не так давно Саудівська Аравія була основним напрямком експорту українського ячменю, однак, з відкриттям китайського ринку, експортувати туди стало порівняно не так вигідно. Попит ячменю у 2022/23 МР залишиться на попередньому рівні і, швидше за все, буде задоволений російським ячменем.

Нагадаємо, в умовах блокади українських морських портів Міністерство інфраструктури щоденно працює над переорієнтацією логістики на суходіл, зокрема на західні кордони України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою.

Державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь запропонував створити транспортний коридор з України залізницею до річкового порту в Братиславі й далі Дунаєм до румунського чорноморського порту Констанца.

Landlord раніше повідомляв, аграрії звернулися до уряду з пропозиціями щодо збільшення експорту агропродукції залізницею.

Водночас з 4 липня Грузія припиняє експорт пшениці і ячменю на тлі війни в Україні та небезпеки продовольчої кризи. Уряд Грузії заборонив експорт до 1 червня 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...