Новини    29 червня 2022 19:52

У Грузії заборонили експорт пшениці та ячменю

Нині Грузія експортує ячмінь переважно в Ірак та Іран.

З 4 липня Грузія припиняє експорт пшениці і ячменю на тлі війни в Україні та небезпеки продовольчої кризи. Уряд Грузії заборонив експорт до 1 червня 2023 року, відповідну ухвалу підписав прем’єр-міністр країни.

“З огляду на глобально створені проблеми продовольчої безпеки, що виникли внаслідок російсько-української війни, експорт пшениці та ячменю з Грузії заборонено до 1 липня 2023 року з 4 липня 2022 року”,— йдеться у документі.

Нині Грузія експортує ячмінь переважно в Ірак та Іран. З початку року з країни вивезли 2,5 тис. тонн цієї зернової, вже цього року міністерство прогнозує внутрішнє виробництво ячменю лише на рівні 60 тис. тонн.

Відносно пшениці, то за рік країна споживає 700-800 тис. тонн, з яких лише 10% місцевого виробництва.

Нагадаємо, через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. Водночас Індія планує розширити кількість країн-імпортерів.

Через війну в Україні та зменшення врожаю в Південній Америці, Китай збільшив обсяги експорту американської кукурудзи та сої.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...