Новини / Логістика / Політика     24 червня 2022 18:41

Словаччина пропонує транспортувати українське зерно через Братиславу

На думку експерта цей шлях набагато коротший, дешевший та екологічніший, ніж інші альтернативи

Державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь запропонував створити транспортний коридор з України залізницею до річкового порту в Братиславі й далі Дунаєм до румунського чорноморського порту Констанца.

Про це він розповів у Facebook, повідомляє видання URM.

На його думку, звідти вже буде простіше транспортувати зерно в країни Африки.

“Це набагато коротше, дешевше та екологічніше, ніж інші альтернативи. Порт Констанца також є частиною нового Шовкового шляху з Азії, який змінюється через війну в Україні”, – заявив Кметь.

За словами держсекретаря, Словаччина має логістичні зв’язки з європейською залізничною, автомобільною та річковою мережею.

“Порт Братислава розташований посередині водного шляху Рейн — Майн — Дунай. Залізнична мережа має достатню потужність для збільшення обсягів вантажів, що перевозяться як у напрямку південь-північ, так і у напрямку схід-захід”, – підкреслив урядовець.

Також  пропозиціями Ярослав Кметь поділився на транспортній логістичній конференції “Румунський чорноморський порт Констанца”, на якій міністрі транспорту Чехії, Румунії та Словаччини обговорили  нові маршрути для перевезення вантажів, які проходитимуть через Словаччину.

Нагадаємо, маленькі елеватори перебувають на межі виживання.

Landlord раніше повідомляв, аграрії звернулися до уряду з пропозиціями щодо збільшення експорту агропродукції залізницею.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також