Новини / Аналітика     26 лютого 2023 20:01

Названо дев’ятку найтоксичніших овочів та фруктів

Українці щодня вживають овочі та фрукти. Їх споживають свіжими, або ж додають до різних страв

Нині не усім відомо, які саме з продуктів є найтоксичнішими. А все через величезну кількість пестицидів та гербіцидів, пише SEEDS. Щорічно робоча група з охорони навколишнього середовища EWG озвучує список найтоксичніших овочів та фруктів, закликаючи виробляти продукцію з найменшим вмістом пестицидів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Новий рейтинг з дев’яти продуктів рослинного походження, які є найбільш забрудненими, має такий вигляд:

  1. Яблука Пестициди чіпляються за шкірку яблука та можуть абсорбуватися під нею. Ретельно мийте фрукти та очищайте їх перед вживанням.
  2. Солодкий перець Комахи люблять ці солодкі хрусткі овочі, і якщо ви не купуєте екологічно чисті перці, то споживаєте всі види шкідливих пестицидів.
  3. Селера На кожному гроні селери можна знайти велику кількість хімікатів, і, враховуючи, що селера — це рослина, що поглинає воду, яка витягує рідину (і токсини) з ґрунту, можна зрозуміти, що буквально  ви  їсте отруту.
  4. Персики Якщо ви любите персики, вибирайте консервовані, а не свіжі. Ці соковиті фрукти  за рівнем токсинів  знаходяться прямо за селера.
  5. Нектарини Ці “персикові кузени” також нафаршировані хімічними речовинами, і в них ще тонша шкіра, щоб вбирати їх.
  6. Шпинат Комахи настільки люблять ласувати шпинатом, що фермери повинні поливати його хімічними речовинами, щоб уберегти рослину. Вгадайте, що вбирається у кожен лист?
  7. Груші Як і яблука, ці плоди постійно обприскують, щоб позбутися кліщів, попелиці, яєць молі та безлічі інших шкідників.
  8. Малина та чорниця. Комахи дуже люблять ці ягоди, а плоди настільки ніжні, що можуть розвалитися прямо на кущі. Звичайно, вони просякнуті добривами для зростання та стабільності, а також абсолютним коктейлем пестицидів, щоб комахи їх не поїдали.
  9. Картопля По-перше, “око” картоплі обробляють пестицидами, щоб комахи не з’їли паростки. Потім їх обприскують гербіцидами, щоб поряд із ними не росли інші рослини. В основному картопля піддається впливу хімікатів щотижня протягом усього вегетаційного періоду, внаслідок чого хімічні речовини накопичуються у серцевині кожного бульби.

Нагадаємо, дві найбільші торговельні мережі Великої Британії Asda та Morrisons обмежили кількість овочів та фруктів, які клієнти можуть придбати.

З січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн.

Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив глава уряду Педро Санчес. Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також