Новини / Трейдинг     24 лютого 2023 15:19

У Великій Британії запровадили обмеження на продаж овочів та фруктів в одні руки


Дві найбільші торговельні мережі Великої Британії Asda та Morrisons обмежили кількість овочів та фруктів, які клієнти можуть придбати.

Про це пише The Telegraf.

Так, Asda обмежує покупців максимум трьома найменуваннями помідорів, перців, огірків, листя салату, пакетів із салатом, броколі, цвітної капусти та малини. А Morrisons дозволяє  клієнтам купувати максимум по два помідори, огірки, листя салату та перцю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Жоден супермаркет не повідомив, як довго вони мають намір зберігати обмеження, але речник Британського консорціуму роздрібної торгівлі (BRC) попередив, що збої, ймовірно, триватимуть кілька тижнів.

Проблеми виникли після того, як кількість свіжої продукції, що надходить з Іспанії та Північної Африки, впала через низький урожай внаслідок повені та низькі температури.

Тим часом фермери у Великій Британії заявили, що високі ціни на енергоносії призвели до зниження внутрішнього виробництва тепличних овочів. Профільні асоціації овочівників розкритикували дії британського уряду, який не вніс тепличні господарства до переліку підприємств, що можуть отримати держпідтримку на електроенергію.

Нагадаємо, з січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн.

Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив глава уряду Педро Санчес. Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також