Новини    09 січня 2018 11:26

Навіть не чекали: Експорт сливи та чищеної цибулі б’є рекорди


Неврожай фруктів та овочів в ЄС зробив свої корективи в української експортної структури. Так за минулий рік експортовано більше 8 тис. тонн слив, з яких 85% було відправлено прямо на ринки та переробні підприємства країн ЄС. Повідомляє Інфо-Шувар.

Українські фермери скористались погодними стрибками в минулому році та змінили свої плани. Після травневих заморозків, аграрні експерти прогнозували втрати більшої частини врожаю фруктів та ягід. Найбільшою втратою сезону стали баштанові культури. Через втрачений врожай, середні та пізні кавуни були дорожчими в 3-4 рази від ранніх.

По іншим видам ягід та фруктів ситуація була не такою безнадійною, повідомляють в Інфо-Шувар.

«Україна цього року встановила рекорд з експорту свіжої сливи. У першій половині сезону слива навіть очолила рейтинг найбільш експортованих фруктів з України, потіснивши яблуко, хоча в попередні роки ці фрукти майже не експортувались. Вперше за всю історію своєї Незалежності, Україна змогла суттєво розширити географію експорту черешні і послабити залежність від ринку Росії. Загальний обсяг експорту збільшився більш ніж в 2 рази порівняно з минулим сезоном, досягнувши 3,6 тис. тонн. Третину цього обсягу ми відправили в країни ЄС, які раніше взагалі не входили в коло зовнішніх покупців української черешні. Ми навіть змогли експортувати понад 100 тонн черешні в Китай», – йдеться у повідомленні.

Зростання відбулось також в поставках замороженої малини, суниці і, навіть, вишні. Українські виробники, скориставшись можливістю, вийшли на ринок ЄС зі своїм яблуком.

«Ми також скористались можливістю вийти на ринок ЄС зі своїм яблуком. Це був дійсно сміливий крок, ще в минулому році здавалось, що Польщі ми не переступимо ніколи. Але після того, як наше яблуко з’явилось на полицях одної з провідних мереж Великобританії, стало зрозуміло, що зміни плодоовочевому бізнесі України таки розпочались», – пишуть аналітики.

Песимізм очікування об’ємів врожаю, через погодні умови, відбувались також в плодоовочевому сегменті. Вже у квітні в сховищах майже не лишилось перехідних запасів власних овочів «борщового набору», тому на початку нового сезону ранній продукції прийшлось конкурувати з досить дорогими імпортними овочами врожаю 2016 року. Заміщали нестачу «борщового набору» українські трейдери, переважно, з Польщі, а найбільша потреба була в моркві, цибулі та капусті. Пропозиція власного буряку та картоплі була більшою, втім, загальна тенденція впливала і на вартість цієї продукції.

Згідно прогнозам МінАПК, в цьому сезоні площі під картоплю в Україні розширились на 1% і, тільки за рахунок збільшення плантацій населення, комерційний сектор вкотре скоротив картопляні плантації. Загальна площа під овочами «борщового набору» в 2017 році на 2% менше, ніж попереднього сезону, і найбільше скорочення відбулось по буряку та моркві, а от капусти та цибулі посадили приблизно стільки ж, скільки і рік тому. Лише цибуля вже кілька років показує непогані показники. Україна експортує 1,5-2 тис. тонн чищеної цибулі до Великобританії та Польщі. Але постачальників такої продукції можна порахувати на пальцях однієї руки, її частка в загальному обсязі експорту цибулі займає лише 10-15%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...