Новини / Технології     14 листопада 2023 20:03

Науковці розробляють методи створення родючого ґрунту на Місяці

Дослідники провели експерименти з вирощування родича тютюну, використовуючи імітацію місячного ґрунту, правильніше названого місячним реголітом, у лабораторії в Китаї

Дослідники заявили, що вони знайшли спосіб перетворити негостинний місячний ґрунт на родючий, ввівши бактерії, які підвищують доступність фосфору, важливої поживної речовини для рослин, інформує пресслужба Мінагрополітики в огляді іноземних ЗМІ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Дослідники провели експерименти з вирощування родича тютюну, використовуючи імітацію місячного ґрунту, правильніше названого місячним реголітом, у лабораторії в Китаї. Вони виявили, що на такому ґрунті, обробленому трьома видами бактерій, виростає рослина з довгими стеблами та корінням, а також важчим та ширшим скупченнями листя порівняно з тим самим ґрунтом без мікробів.

Важливість цих знахідок полягає в тому, що ми зможемо використовувати ці мікроби, щоб перетворити місячний реголіт на біологічно чистий субстрат для вирощування рослин у майбутніх місячних оранжереях, — зазначив дослідник Ітун Ся з Китайського сільськогосподарського університету в Пекіні.

Нагадаємо, п’ять гігантів ринку фастфуду – McDonald’s, KFC, Burger King, Subway і Domino’s Pizza – спрямовують все більше зусиль на розширення асортименту рослинних продуктів.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення становитиме лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса.

Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей. Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.

Дослідники зі Швеції замінили хлор у водопровідній воді на нешкідливі для людей хижі бактерії. Виявилося, що вони можуть стати чудовою альтернативою хлору

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також