Новини    14 березня 2023 11:09

Нарешті остаточно: Кабмін ліквідував ДАБІ


Уряд остаточно ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ).

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад.

Зазначається, що рішення про ліквідацію ДАБІ Кабмін ухвалив ще 2020 року через численні скарги на її діяльність та факти порушень у роботі. Тепер роботу припинили всі 24 територіальні органи інспекції, закрили 5420 виконавчих проваджень у судових справах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Поставили крапку в існуванні однієї з найкорумпованіших державних структур в історії незалежної України. За підрахунками експертів, корупція в будівельній сфері, спричинена протиправними діями ДАБІ, могла щорічно становити не менше 3 млрд грн”, – пояснили у відомстві.

Міністерство додало, що всі документи ДАБІ передали на зберігання в Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

Нагадаємо, на українській митниці процвітають корупційні схеми, зокрема з нелегальним вивезенням українського зерна “зеленими коридорами” у Чорне море. Через це, за найскромнішими оцінками, держбюджет втратив 5,6 млрд грн. Цієї суми вистачило б на те, щоби закрити дефіцит скарбниці за цілий місяць.

Керівництво групи компаній “Прометей” публічно звинуватило АМПУ у хабарництві при формуванні електронної черги на проходження зернового коридору.

СБУ викрила високопосадовців Київської, Львівської та Чернівецької митниць і заблокували корупційну схему за оформлення вивозу зерна до Євросоюзу. За різні суми хабарів вони “гарантували” представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення гуртових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна.

Працівники ДБР викрили масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...