ЛогістикаНовини

Найбільш реальний варіант вивезення зерна з українських портів — турецький конвой

Іншого варіанту, ніж той, що Туреччина візьме на себе зобов’язання військового конвою вивозу зерна з українських портів, не існує. У цьому переконаний перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран в етері Радіо НВ, передає AgroPortal.

“Ще до початку повномасштабної війни ми самі не розуміли важливість України на продовольчій карті світу. Але важливо, що ми почали бити на сполох ще з березня, говорити про голод у деяких країнах, про бунти, це велика соціальна проблема. Розуміння глобальної проблеми наразі прийшло вже до усіх”, — зазначив експерт.

Розв’язанням проблеми заблокованого українського експорту може бути турецький варіант, і наразі ведуться переговори, хоча офіційної інформації поки мало, і це правильно.

“Тобто турецькі судна, які будуть завантажуватись в українських портах, під турецьким прапором будуть розвозити агропродукцію по світу”, – наголосив Непран.

Довідка. Морська блокада з боку москви порушила весь зерновий ланцюг експорту та поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку, а ООН висловила тривогу. Багато країн Близького Сходу, зокрема Єгипет, Туніс, Алжир та Туреччина, залежать від експорту зерна України.

Нагадаємо, Туреччина і рф досягли попередньої угоди про відновлення постачання української сільськогосподарської продукції з ключового чорноморського порту, але Київ як і раніше скептично ставиться до запропонованого пакту.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Водночас ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна.

Раніше посол Києва в Анкарі Василь Бондар заявив 3 червня, що Туреччина є однією з країн, які купують вкрадене росією зерно з України.

Також стало відомо, що Туреччина прагне отримати 25-відсоткову знижку на українське зерно, яке буде перевезено з порту Одеси до Стамбула в рамках спільної угоди між Анкарою, Києвом і москвою, повідомили цього тижня високопоставлені турецькі посадовці.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку