Новини / Логістика     08 червня 2022 17:59

Найбільш реальний варіант вивезення зерна з українських портів — турецький конвой

"Ще до початку повномасштабної війни ми самі не розуміли важливість України на продовольчій карті світу"

Іншого варіанту, ніж той, що Туреччина візьме на себе зобов’язання військового конвою вивозу зерна з українських портів, не існує. У цьому переконаний перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран в етері Радіо НВ, передає AgroPortal.

“Ще до початку повномасштабної війни ми самі не розуміли важливість України на продовольчій карті світу. Але важливо, що ми почали бити на сполох ще з березня, говорити про голод у деяких країнах, про бунти, це велика соціальна проблема. Розуміння глобальної проблеми наразі прийшло вже до усіх”, — зазначив експерт.

Розв’язанням проблеми заблокованого українського експорту може бути турецький варіант, і наразі ведуться переговори, хоча офіційної інформації поки мало, і це правильно.

“Тобто турецькі судна, які будуть завантажуватись в українських портах, під турецьким прапором будуть розвозити агропродукцію по світу”, – наголосив Непран.

Довідка. Морська блокада з боку москви порушила весь зерновий ланцюг експорту та поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку, а ООН висловила тривогу. Багато країн Близького Сходу, зокрема Єгипет, Туніс, Алжир та Туреччина, залежать від експорту зерна України.

Нагадаємо, Туреччина і рф досягли попередньої угоди про відновлення постачання української сільськогосподарської продукції з ключового чорноморського порту, але Київ як і раніше скептично ставиться до запропонованого пакту.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Водночас ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна.

Раніше посол Києва в Анкарі Василь Бондар заявив 3 червня, що Туреччина є однією з країн, які купують вкрадене росією зерно з України.

Також стало відомо, що Туреччина прагне отримати 25-відсоткову знижку на українське зерно, яке буде перевезено з порту Одеси до Стамбула в рамках спільної угоди між Анкарою, Києвом і москвою, повідомили цього тижня високопоставлені турецькі посадовці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також