Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” продовжила дію тарифного плану “Фіксований” ще на рік, до 30 квітня 2025 року.
Так, кубометр газу для населення коштуватиме 7,96 грн (з ПДВ).
Компанія забезпечує газом 12,4 млн українських домогосподарств. Усі клієнти отримують блакитне паливо відповідно до річного тарифного плану “Фіксований”.
Період дії тарифу становить: з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року включно.
Зауважимо, у перші два місяці 2024 року група Нафтогаз сплатила 11,4 млрд грн податків до державного та місцевих бюджетів, повідомила пресслужба компанії.
Загалом з початку поточного року компанія перерахувала у державний бюджет 11,4 млрд грн податків, зазначено у пресрелізі.
Протягом лютого 2024 року сума відрахувань зросла на 17,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 5,3 млрд грн. З цієї суми 4,8 млрд грн надійшли до державного бюджету, а 0,5 млрд грн – до місцевих.
Нагадаємо, Укргазвидобування пробурило нову свердловину в Харківській області, яка даватиме 140 тисяч кубометрів газу на добу.
У грудні 2023 року АТ “Укргазвидобування” повідомило, що ввело в експлуатацію на одному родовищу дві високодебітні свердловини потужність понад 200 тис. кубометрів на добу разом.
Укргазвидобування, яке є частиною Групи Нафтогаз, досягло найвищого щоденного видобутку з грудня 2018 року. За даними, на 8 лютого 2024 року компанія видобула 38,54 мільйона кубометрів природного газу, повідомила пресслужба Нафтогазу.
6 червня того ж року АТ “Укргазвидобування”, провідна компанія в газовій галузі України, заявила про успішне пробурювання та запуск нової свердловини на сході країни, повідомляє пресслужба компанії.
У березні 2022 року державні та приватні українські компанії зменшили видобуток природного газу на 15%. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП.
Родовище в Рожнятівському районі було протиправно передано в користування одному із суб’єктів господарювання для видобування нафти та газу. Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури про визнання протиправними дій, скасування рішень та визнання недійсним спецдозволу на користування надрами в регіоні, передає sud.ua.
Родовище в Рожнятівському районі було протиправно передано в користування одному із суб’єктів господарювання для видобування нафти та газу. У 2018 році Державна служба геології та надр України без проведення конкурсу видала підприємству спеціальний дозвіл, а місцевий орган виконавчої влади погодив надання земельної ділянки для потреб надрокористування.
Для захисту інтересів держави прокуратура звернулася до суду, який скасував спецдозвіл на користування надрами, визнав протиправними та скасував рішення засідання колегії Державної комісії України по запасах корисних копалин, наказ Держегеонадр в частині надання товариству спеціального дозволу на користування надрами.
Зауважимо, Укргазвидобування, яке є частиною Групи Нафтогаз, досягло найвищого щоденного видобутку з грудня 2018 року. За даними, на 8 лютого 2024 року компанія видобула 38,54 мільйона кубометрів природного газу, повідомила пресслужба Нафтогазу.
Цей рекордний результат було досягнуто завдяки введенню в експлуатацію значної кількості нових свердловин, серед яких багато високодебітних, що видобувають понад 100 000 кубометрів газу на добу.
Тоді ж ціни на природний газ в Європі досягли рекордного рівня, піднявшись на 60%. Ціна на природний газ в Європі досягла рекорду на тлі побоювання трейдерів, що його поставки можуть бути перервані через війну рф в Україні.
Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.
Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.
Ураїнський бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови як незадовільні.
В Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.
Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!