Новини    10 грудня 2022 15:07

Ізмаїльський виноробний завод звинуватили у порушенні правил конкуренції


Антимонопольний комітет України виявив ознаки порушення конкурентного законодавства у діях ПрАТ “Ізмаїльський виноробний завод”. Оформлення упаковки сидру “Винград Фраголіна” виробництва цього заводу є схожим з оформленням упаковки напою, виготовленого на основі вина “Фраголіно Б’янко”.

Про це повідомили в пресслужбі АМКУ.

Зі скаргою до АМКУ звернулися виробник і дистриб’ютор італійського напою Fragolino Bianco. Італійці виявили в українських торговельних мережах інший напій з майже ідентичною етикеткою. Йдеться про сидр Vingrad Fragolino виробництва Ізмаїльського винзаводу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

АМКУ провів розслідування й встановив, що пляшки, корки й етикетки українського та італійського напоїв мають схожий дизайн. При цьому, італійське Fragolino Bianco в Україні продається з 2020 року, тоді як ізмаїльський сидр – з 2021 року.

Комітет почав розгляд справи за ознаками неправомірного використання оформлення упаковки товару.

Нагадаємо, Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки.

Вісім громад з Одещини, Миколаївщини, Львівщини та Закарпаття підписали Меморандум про створення кластера виноробних громад України.

Ринок столового винограду дещо відрегулювався цього критичного року. По винному – ще ні, оскільки сезон не розпочався, і неясно, якою буде ціна.

Раніше Landlord повідомляв, що виноград вирощувати невигідно та українські виробники опинилися в глухому куті. Спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...