Новини / Інвестиції     19 травня 2023 14:20

На Рівненщині зведуть мінізавод для заморожування ягід


На Рівненщині збудують мінізавод для заморожування ягід. Будівництво відбудеться в межах українсько-швейцарського проєкту з вирощування органічного плодоовочівництва.

Про це повідомили у Рівненській військовій адміністрації.

Завод відкриють у селі Оженин Острозької громади. На підприємстві можна буде зберігати 60 тонн продукції. Його хочуть розмістити на території занедбаного плодоконсервного заводу, який перестав працювати в 2001 році.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Будівництво заводу відбудеться в межах українсько-швейцарського проєкту Organic Trade for Development. Його учасницями стали Гощанська, Корецька, Острозька та Привільненська громади. Триватиме він до кінця року, бюджет становить 390 тис. євро. Акцент проєкту – діти, молодь та жінки.

Проєкт передбачає не лише будівництво заводу, а й навчання органіці дітей та молоді, а ще роздачу 50 тисяч саджанців малини.

“Зимою 92 жителів чотирьох громад ми вже навчили теорії органічного плодоовочівництва. Тепер розпочинається польовий етап навчання. Практикуватимуться на органічній ягідній фермі. І вже восени отримають перші саджанці малини, яку самостійно вирощуватимуть на своїй землі. Плануємо роздати понад 50 тисяч саджанців”, – розповів керівник проєкту “Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах” Костянтин Січной.

Нагадаємо, на Рівненщині вирощуватимуть промислові коноплі. Громадам Рівненщини пропонують дохід на неродючих землях. Вирощування міскантуса та промислової коноплі може бути доволі прибутковим. Культури можна садити на маргінальних чи деградованих землях, а сівозміни такі рослини не потребують десятки років.

У Привільненській громаді Рівненської області створять індустріальний екопарк технічної коноплі.

Нову лінію з виробництва макаронів “Віліс” відкрили на Рівненщині. Все це вдалося завдяки програмі “Доступні кредити 5-7-9%”, у межах якої підприємство залучило 50 млн грн на будівництво нової лінії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також