Новини / Садівництво     14 серпня 2022 18:41

Через посушливе літо господарство на Вінниччині залишилося без врожаю обліпихи

Нині загальна площа під обліпихою у ТОВ "Скибінецькі сади" складає 1 га

Погодні умови літа 2022 року на Вінниччині катастрофічно вплинули на врожай обліпихи. Через посушливу погоду всього з одним дощем протягом червня-липня розміри плодів та загальної кількості врожаю зменшилися вдвічі. Про це розповів директор ТОВ “Скибінецькі сади” Дмитро Рипан, передає AgroPortal.

“Цього року перший “сигнальний” урожай з огляду на посуху — 0 т. Оскільки цього сезону нічого не збираємо, то й не реалізуємо. У 2023 р. плануємо зібрати 2-3 т та реалізувати на ринку “Столичний” у Києві. Цікавлюся ситуацією на ринку обліпихи з 2019 р. і спостерігаю постійне зростання зацікавленості як у населення до свіжої ягоди, так і у переробників до заморожування, приготування сиропів, варення та джемів, настоянок, чаїв, виготовлення соку, олії” – зазначив Рипан.

Ціна на свіжу ягоду, зібрану вручну, залежить від періоду реалізації, а також від її якості та калібру, наголосив керівник та навів кілька прикладів:

  • 2020 р. – 60-120 грн/кг;
  • 2021 р. – 80-140 грн/кг;
  • 2022 р. (станом на серпень) – 100-180 грн/кг.

Нині загальна площа під обліпихою у ТОВ “Скибінецькі сади” складає 1 га.

За словами Рипана, у 2023-2024 роках. її планують збільшити на 10 га, а у 2024-2025 роках — до 20 га.

“Є кілька сортів, які ми віддаємо перевагу, а саме:
“Солодка жінка” – у реєстрі сортів, десертний сорт;
“Орандж Революшн” – у реєстрі сортів, універсальний сорт;
“Ласунка” – на стадії внесення до реєстру сортів, універсальний сорт;
“Тато” – на стадії внесення до реєстру сортів, запилювач”, – пояснив Рипан.

Нині у ТОВ “Скибинецькі сади” проводяться роботи з боротьби з бур’янами.

Довідка. При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід обліпихи, щорічний дохід господарства з виробництва цієї культури зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації, до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність. Такі цифри закладені у бізнес-план розроблений компанією Pro-Consulting.

Нагадаємо, недостатнє зволоження ґрунту, зумовлене дефіцитом опадів та найвищими температурами упродовж літніх місяців, спричинило погіршення умов формування урожаю, який може знизитися на 20-40%, в залежності від регіону. Про це свідчить опитування аграріїв-учасників Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР). На Вінниччині катастрофічно бракує вологи.

У березні в Україні спостерігалася контрастна погода, відмічалися тривалі як дуже теплі, так і дуже холодні періоди.

Раніше Landlord повідомляв, що зміни клімату вплинуть на зменшення врожайності основних агрокультур України.

У травні агрометеорологічні умови виявились неоднорідними та в цілому оцінювалися як задовільні, водночас для озимих культур — переважно сприятливі.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також