Новини    04 квітня 2024 21:04

На Київщині заклали перший в Україні світоглядний фермерський парк-лабораторію  

У парку працюватимуть мікробіологи, ґрунтознавці, ландшафтні архітектори, ентомологи, зоологи, біологи тощо. Тут можна буде відпочити, навчитись екологічному вирощуванню сільгоспкультур та відновленню ґрунтів

На Київщині заклали перший в Україні світоглядний парк-лабораторію. На території 25 га можна буде відпочити, навчитись екологічному вирощуванню сільгоспкультур та відновленню ґрунтів, передає  AgroNews.

Над проєктом працюють кандидатка сільгоспнаук, ландшафтна дизайнерка зі Львова Оксана Олейнюк-Пухняк, кандидатка біологічних наук, доцентка Вікторія Оліферчук, а також науковці Національного лісотехнічного університету України, Державного природознавчого музею НАНУ і Національного парку Розточчя в межах державного проєкту “Фермерські парки”.

Схожий “Фермерський парк”, однак, у значно менших масштабах, працює біля Львова на базі “Поля Щастя” і дорадчого фермерського центру “Фермерська родина”, розповіла Пухняк.

На Київщині для проєкту значно більше можливостей. Парк складатиметься з кількох зон: відпочинкової, лабораторної, зони вирощування, де аграрії зможуть ознайомитися з екологічними способами ведення агробізнесу, ресторану, де готуватимуть страви із вирощеної в парку продукції.

Люди зможуть особисто долучитися до всіх моментів вирощування культур, відпочити на цій фермі, відновитися. У контексті повоєнного відновлення це буде дуже корисним для всіх: як для тих, хто був на передовій, так і тих, хто переживає війну в тилу, – розповіла Пухняк.

У лабораторії парку працюватимуть також над “вирощуванням ґрунтів”, тобто розроблятимуть технології відновлення земель після забруднення і вчитимуть цього фермерів. Окрім того, команда науковців надаватиме консультації та послуги з відновлення ґрунтів в різних регіонах України – за договором з фермерськими господарствами.

Парк на Київщині планують відкрити наприкінці літа, а наступного року він має запрацювати на повну потужність. Тут працюватимуть мікробіологи, ґрунтознавці, ландшафтні архітектори, ентомологи, зоологи, біологи тощо.

Всі фахівці, які зможуть надати повний спектр послуг для того, аби аграрії та садівники могли сформувати свої ферми майбутнього.  Це буде зовсім інший підхід. Підходитимуть до обробітку ґрунту з погляду комплексної науки. Адже, на жаль, при вирощувані агрокультур чи садів, нівелюється роль комах та птахів.

Новини за темою:  Теплий четвер з місцевими грозами: яка погода чекає Україну 22 травня

Фахівці допомагатимуть теоретично та практично, робитимуть усе можливе, аби покращити якість грунтів, вирощених на них культур, а також дбатимуть про довкілля.

В Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.

Кліматичний Офіс:

  • підтримуватиме уряд України у реалізації кліматичної політики;
  • допомагатиме регіонам та бізнесу в реалізації проєктів із декарбонізації та адаптації;
  • стане інструментом залучення зелених фінансів (кліматичних) на післявоєнне відновлення України;
  • буде одним із ключових стейкхолдерів, який сприятиме налагодженню співпраці України за статтею 6 Паризької угоди та долученню до міжнародного вуглецевого ринку;
  • сприятиме розбудові системи торгівлі викидами в Україні.

Сьогодні проводиться титанічна робота, щоб наша країна стала членом Європейського Союзу та знаходилася в межах кордонів СВАМ. Вже наступного року плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. Ми дамо можливість виробникам спробувати здійснити операції на ринку СТВ та зрозуміти, як цей ринок працює, — зазначив Стрілець.

У 2025 році мають бути введені карбонові сертифікати. Це дозволить Україні та її виробникам реалізувати надлишкові обсяги СО2, що не були емітовані.

У 2026 році система торгівлі викидами запрацює в Україні повноцінно. Наразі нам потрібно провести верифікацію всіх наявних даних і показати світу наш потенціал щодо вільних квот. Ми готові ділитися вільними викидами і робити наш внесок у світовий кліматичний трек. Нашій країні важлива підтримка партнерів, і ми дійсно її відчуваємо від самого початку нашої боротьби за справедливість та мир, — наголосив міністр.

Нагадаємо, перехід до чистої енергетики може прискоритися ще більше внаслідок жорсткішої кліматичної політики.

Новини за темою:  ЄС і Велика Британія завдали нового удару по «тіньовому флоту» РФ: під санкціями вже 342 судна, десятки компаній і країн-партнерів Кремля

Важливі океанські течії перерозподіляють тепло, холод та опади між тропіками та північними частинами Атлантики. Але вони можуть перестати працювати вже до 2060 року.

Минулими роками продажі насіння сорго скоротилися орієнтовно в 5-7 разів. У піковий період розвитку культури в Україні загальна площа посівів складала 150-170 тис. га. Наразі це не більше 10 тис. га.

Глобальне потепління може суттєво змінити найближчим часом і смак вина. Воно стане більш солодким та пряним, а ще воно матиме менше додаткових квіткових ароматів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...