Новини    19 листопада 2023 12:29

На кордоні з Польщею стоять майже 3000 вантажівок


Зранку 19 листопада на польсько-українському кордоні стоять близько 2 900 вантажівок в через блокування руху польськими перевізниками. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко нагадав, що це відбувається на трьох пунктах пропуску – “Ягодин”, “Рава-Руська” і “Краківець”.

“Зрештою, вони пропускають за годину по кілька вантажівок в обох напрямках, як тих, які їдуть з території Польщі, так і тих, які їдуть на територію цієї країни. Але інтенсивності руху, звісно, від цього не додається”, — сказав речник в етері телемарафону.

Близько по 1200 автомобілів перебувають на напрямку пунктів пропуску “Ягодин” та “Краківець”, ще 500 спостерігають на напрямку “Рава-Руської”.

Перевізники намагаються уникнути черг, обравши інші напрямки. Утім це теж призводить до заторів.

“До прикладу на напрямку пункту пропуску «Шегині» на території Польщі перебуває близько 1300 вантажівок, які очікують можливості прослідувати в напрямку України, і орієнтовно 400 вантажівок сукупно очікують на напрямках пунктів пропуску «Устилуг» та «Смільниця”, — сказав він.

Три пункти пропуску, які блокують поляки, є інфраструктурно найбільшими. Наприклад, за добу “Ягодин” в обох напрямках могли перетнути приблизно 1200-1300 вантажівок.

Нагадаємо, у Словаччині перевізники погрожують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, як це роблять у Польщі. До міністерства транспорту України надіслали лист Союз автоперевізників Словаччини (UNAS).

У понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...