Новини / Політика     08 листопада 2022 10:12

На гуртовому ринку яйця подешевшали на 10% – Мінагрополітики


В Україні дефіциту базового набору продуктів немає. Проте іноді виникає дисбаланс цін, як це було з гречкою. Але засіяли більше площ, зібрали новий урожай – ціни впали. Так само виник дисбаланс з ціною на яйця.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький в ефірі інформаційного телемарафону.

“Дисбаланс з яйцями був пов’язаний з кількома факторами, в тому числі з дуже низьким попитом влітку. Багато українців потім повернулося додому і виник цей дисбаланс. Виробники уже заклали суттєве збільшення поголів’я, але цей процес триває до 5 місяців від закладки до процесу, коли курка починає повноцінно нестися. Тому було зростання цін. Поки що роздрібні ціни залишаються високими, але гуртові ціни вже цього тижня знизилися на 10%”, – сказав Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він запевнив, що незабаром і споживачі відчують зниження цін. Крім того, за його словами, після відновлення поголів’я курей вартість яєць взагалі повернеться до ринково обґрунтованих.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України уклало Меморандум із Асоціацією “Союз птахівників України”. Документ спрямований на те, щоб стабілізувати ціни на курячі яйця та не допустити перевищення оптово-відпускних цін реалізації від рівня, за якими яйця постачаються до торговельних мереж.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Крім того, власник агрохолдингу UkrLandFarming, олігарх Олег Бахматюк вважає, що наступного року яйця можуть зникнути з прилавків магазинів, якщо виробникам не вдасться омолодити поголів’я курей.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також