Новини / Аналітика     05 лютого 2023 18:36

На глобальному ринку знову зростають ціни на каву

Кожні десять років ринок кави йде або вниз, або вверх — це циклічність

Нині на світовому ринку кави стрімко зростають ціни на сировину — це історично відбувається кожні 10 років. Розповів співвласник мережі кав’ярень Bacara Coffee (Чернівці) Василь Яворський, передає “Суспільне”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, ринок кави йде або вниз, або вверх.

Там є свої процеси, чому це відбувається. Це така циклічність, і ми на неї потрапили. Дохід під час війни зменшився, бо дико подорожчало абсолютно все, з чим працює кав’ярня: від кухні до кави, — каже Яворський.

Підприємець зазначає, що в країні девальвація гривні, й відносно девальвації бізнес не може працювати так, що кава коштує долар: сьогодні курс 28 грн, завтра — 40.

Нагадаємо, у 2022 році кава стала одним з найбільших програшів: робуста впала на 23%, а арабіка втратила чверть своєї вартості.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також