Новини / Аналітика     10 лютого 2021 11:30

На глобальному ринку прогнозується зростання попиту на пшеницю

Аналітики USDA прогнозують збільшення споживання пшениці, зростання експорту за одночасного скорочення світових перехідних запасів

Оновлений глобальний прогноз ринку пшениці USDA, який було оприлюднений увечері 9 лютого, передбачає збільшення поставок, зростання споживання, підвищення експорту за одночасного скорочення перехідних світових запасів цього виду зерна у 2020/2021 маркетинговому році.

Так, USDA збільшив прогноз світового виробництва у порівнянні з попереднім січневим звітом менше ніж на 1 млн тонн – до 773,4 млн тонн. Збільшення відбулось за рахунок перегляду оцінок валового збору у Казахстані, що компенсує зменшення прогнозу для Пакистану та Аргентини. А ось світове споживання, яке ще у січні оцінювалось у 759,54 млн тонн було переглянуто на 2020/2021 МР одразу на 9,8 млн тонн у бік збільшення – до 769,3 млн тонн.

Головним «винуватцем» у американському мінсільгоспі назвали ціни на кукурудзу у КНР – вони залишаються вищими, ніж цін на пшеницю. Відповідно, в умовах відновлення поголів’я свиней, що відбувається у Китаї, попит на пшеницю для кормів зростає.

ЧитайтеСвітові ціни на кукурудзу увійшли у період сильної волатильності

Як наслідок – USDA переглянула обсяги глобального трейдингу пшениці на 2020/2021 маркетинговий рік на 1,1 млн тонн, збільшивши прогноз майже до 195 млн тонн. Прогнозується, що в умовах введення експортного мита на зерно у РФ зросте роль таких постачальників пшениці на світовий ринок, як ЄС-27+велика Британія, а, також, Казахстану.

Таким чином, роблять висновок у USDA, кінцеві запаси пшениці у 2020/2021 маркетинговому році знизяться до 304,2 млн тонн (мінус 9 млн тонн у порівнянні з оцінками січня). Хоча такий рівень запасів оцінюють, як достатньо високий, перегляд прогнозу у бік зменшення підсилить спекулятивні настрої на сировинних ринках і може стати причиною для чергового зростання цін на пшеницю. Втім, на біржах по обидва боки Атлантики, 10 лютого пшениця торгується у «червоній» зоні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що біржові котирування соєвої та пальмової олій відновили зростання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також