Новини / Трейдинг     09 лютого 2021 16:01

Біржові котирування соєвої та пальмової олій відновили зростання

На ринок рослинних олій вплинула затримка збирання врожаю сої у Бразилії і поступове відновлення нафтових ф’ючерсів

Затримка збирання сої у Бразилії спричинила зростання котирувань на соєву і пальмову олії, які відіграли падіння попереднього тижня. Також ринок рослинних олій було підтримано поступовим відновленням нафтових ф’ючерсів, які вчора зросли до $61/т за еталонний сорт Brent. Про це повідомляє Grain Trade.

Так, квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1,8% – до $845 за тонну, що майже відповідає рівню початку попереднього тижня, а на китайських біржах ф’ючерси на пальмову олію зросли на 1,6% – до $1035 за 1 тонну. Крім того, соєва олія на біржах КНР подорожчала до $1203 за 1 тонну. При цьому на біржі Чикаго березневі ф’ючерси соєвої олії вчора зросли одразу на 3,5% і склали близько $1016 за 1 тонну.

Загальний тренд підвищення цін на олійну групу також спричинив і подорожчання європейського ріпака. Як зазначили у повідомленні Grain Trade, на паризькій біржі MATIF ціни травневих контрактів на ріпак зросли на 4,25 євро за й тонну – до 407,75 євро за 1 тонну.

ЧитайтеПро що мовчить міністр: чому гектар землі не буде коштувати $2 тис

При цьому, за словами експертів, попит на українську соняшникову олію, яка значно подорожчала у попередні періоди, поки залишається невисоким. Як наслідок, станом на 9 лютого ціни товарне насіння соняшника на умовах СРТ термінал знаходились на рівні 21 300 грн за 1 тонну, а експортні ціни на соняшникову олію склали $1270-1290 за 1 тонну FOB. Водночас, за даними компанії Agritel, вчора у портах за українську соняшникову олію пропонували ціну у $1302 за 1 тонну FOB. Втім, всі аналітики зазначають, що відновлення котирувань на пальмову і соєву олії може привести до подальшого зростання цін на соняшниковий продукт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що через надмірні дощі у Бразилії світові ціни на сою б’ють рекорди.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також