Новини / Трейдинг     09 лютого 2021 16:50

Світові ціни на кукурудзу увійшли у період сильної волатильності

Американська кукурудза подорожчала до семирічного максимуму під впливом заходів підтримки економіки і погіршення прогнозу для Бразилії, а ціни на культуру у чорноморському регіоні, навпаки, знизилися

Ціни на кукурудзу на американських біржах в чергове зросли на 4% і досягли найвищого з червня 2013 року рівня – понад $223 за 1 тонну. Запропонований президентом Байденом пакет заходів підтримки економіки на суму $1,9 трлн призвів до стрімкого спекулятивного зростання вартості всіх активів, у т.ч. і на сировинних ринках.

Водночас, трейдери очікують, що USDA перегляне у бік зменшення розміри  кінцевих запасів кукурудзи до 279 млн тонн і збільшений прогноз експорту кукурудзи для США. Це, вочевидь, призведе до чергового стрибка цін на культуру, а поки ціни увійшли у період сильної волатильності, що зробило кукурудзяні ф’ючерси привабливими для спекулянтів.

Додатково ринок підтримали дані з експорту кукурудзи з США, який за тиждень виріс на 42% – до 1,577 млн ​​тонн, а в цілому в сезоні склав 21,45 млн тонн, що на 85% перевищує минулорічні темпи. Крім того, прогноз врожаю кукурудзи у Бразилії було зменшено на в на 2 млн тонн – до 105 млн тонн. Затримка збирання сої відстрочить посів кукурудзи другого врожаю, що призведе до зменшення площ сівби і врожайності.

ЧитайтеЧерез надмірні дощі у Бразилії світові ціни на сою б’ють рекорди

Але, з іншого боку, на ринок впливає скорочення закупівель зерна Китаєм, який два тижні буде святкувати Новий рік, що посилить тиск на ціни на фізичних ринках. Зокрема, вже відчувається зниження попиту на українську кукурудзу – закупівельні ціни в Україні минулого тижня просіли в порту до $250 за 1 тонну (або 8200-8300 грн за 1 тонну). На ціни також тисне пропозицій з Росії, де продавці намагаються до введення експортного мита (15 березня 2021 року) продати максимальну кількість товару. Втім, є сподівання, що тренд до подорожчання кукурудзи у США надасть підтримку і чорноморським цінам на культуру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що нардепів закликають скасувати автоматичний перехід права власності на землю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також