Новини / Рослинництво     05 вересня 2023 20:59

На Чернігівщині вирощують солодку кукурудзу та експортують у Велику Британію

Фермер засадив кукурудзою 14 га. У березні 2022 року ці землі були під окупацією, а на базі підприємства жили росіяни

Солодка кукурудза, вирощена у фермерському господарстві біля Чернігова у Киселівці, поїде до Лондона вже за кілька днів, розповів фермер Сергій Ременець у коментарі “Суспільному”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зараз ми збираємо всі документи і готуємось до цього, в нас уже запрацювала холодильна камера, до Лондона сім днів дороги, — зазначив він.

Кукурудза вирощується на зрошуваних полях, а урожай збирають вручну і закидають на конвеєр. Качани у цеху чистять вручну. З одного гектара збирають 50-60 тис. качанів.

Під кожний ряд в нас йде полив. Тому рослина нічого не потребує і достатньо отримує живлення, а у воді для неї є всі корисні речовини. На деяких рослинах по два качани. Це додатковий бонус і другий врожай, — уточнив Ременець.

Загалом кукурудзою засадили 14 га. Ці землі були під окупацією у березні 2022 року, а на базі підприємства жили росіяни.

Нагадаємо, фермер Сергій Ременець цьогоріч виростив вдвічі більше кавунів. Замість звичних 10 га, які засаджували кавунами до війни, виростили 20 га. Кавуни вирощують у селі Киселівка, що за 15 км від Чернігова.

З поля у с. Білівці Хотинської громади уперше зібрали урожай лаванди. Рослини переробляють та дистилюють з них ефірну олію.

Перший врожай пшениці, вирощеної за польською технологією Mzuri, зібрали на зрошуваному полі навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету. Урожайність становить до 70 ц/га.

Станом на 25 травня українські аграрії засіяли 5,2 млн га зернових та зернобобових (97% до прогнозу). За тиждень було засіяло 585,2 тис. га.

У холдингу A.G.R. Group відмовились від кукурудзи. Цьогоріч поля вже засіяли нішевими культурами — білою та чорною гірчицею, коріандром та горохом, повідомляє пресслужба компанії.

Сівба кукурудзи в Україні розпочалася вже в першій декаді квітня, першою стартувала Сумщина.

Нині у посівах “ТАС Агро” найбільшу частку займають кукурудза — 24,1 тис. га, соняшник — 15,9 тис. га, під сою відведено 11,5 тис. га. Порівняно з минулим роком зменшилися площі під олійними культурами та збільшено під зернову групу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також