Новини    20 серпня 2023 13:47

На Чернігівщині вирощують кавуни різних кольорів

Вперше кавуни висадили на цьому полі чотири роки тому, технологію відпрацьовували кожного року

Неподалік Чернігова фермер Сергій Ременець цьогоріч виростив вдвічі більше кавунів. Замість звичних 10 га, які засаджували кавунами до війни, виростили 20 га. Кавуни вирощують у селі Киселівка, що за 15 км від Чернігова, повідомляє “Суспільне”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кліматична зона на Чернігівщині відрізняється від Одещини та Херсонщини тим, що у нас тепліше стає трішки пізніше. Беремо кожну насінину, пророщуємо її, садимо обережно в касетку, вирощуємо до певного розміру в теплиці. Потім готуємо ґрунт, під кожний кавунчик йде полив завдяки технології, яку ми відпрацьовували чотири роки, завдяки посадковій машині, — пояснив Ременець.

Вперше кавуни висадили на цьому полі чотири роки тому, технологію відпрацьовували кожного року. Під час повномасштабного вторгнення село Киселівка потрапило в окупацію, росіяни оселилися і на території господарства.

Читайте також: На Херсонщині планують збільшити посіви кавунів у п’ять разів

Рік підприємство майже не працювало, ми знаходилися в окупації. Багато чого знищено, багато чого вкрадено, ми трошки підправили, підлатали і вже цього року посадили 2 га жовтого кавуна і 18 га червоного кавуна, — зазначив фермер.

Нагадаємо, в органічному господарстві “Дунайський аграрій” (2200 га в Ізмаїльському районі Одеської області) збирати ранні кавуни почали ще 10 липня. Урожайність середня, близько 40 т/га.

Перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області.

На Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

На українському ринку ціни на кавун продовжують знижуватися. Негативну цінову динаміку в даному сегменті виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції кавунів на ринку. Через спекотну погоду темпи дозрівання цих баштанних у полях істотно прискорилися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...