Новини / Фінанси     31 березня 2022 16:45

Уряд скорочуватиме витрати бюджету на користь армії

23 лютого Верховна Рада конституційною більшістю ухвалила зміни до Бюджетного кодексу.

Кабінет міністрів готується до чергової хвилі скорочення видатків для консолідації коштів на потреби армії в умовах воєнного стану. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передає ЕП.

Відповідно до Бюджетного кодексу, уряд має право самостійно скорочувати, перерозподіляти видатки та спрямовувати їх у резервний фонд. До останнього спрямовуються кошти, призначені для забезпечення невідкладних витрат.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада конституційною більшістю ухвалила зміни до Бюджетного кодексу.

Як заявила голова депутатської фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко, це означає, що якщо треба 100% видатків бюджету направити на оборону, значить так і буде. Все інше буде перекрито. Це перша лінія – захистити фінансово нашу армію і оборону

Депутати дозволили Кабінету Міністрів за погодженням з Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, яким є президент Володимир Зеленський, скорочуватися видатки та кредитування бюджету із спрямуванням цих коштів через резервний фонд на потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних та інших державних органів, залучених до виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави.

Нагадаємо, уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт.

Раніше Landlord повідомляв, що в України висока готовність до посівної.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також