Новини    18 січня 2018 17:02

Можна сісти у в’язницю: В Мінагрополітики підтримали посилення відповідальності за порушення правил рибальства


Збільшити відповідальність за незаконний вилов риби чи робіт на землях водного фонду покликаний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». Його вже підтримали в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, повідомляє Державне агентство рибного господарства України.

Згідно заяви Держрибагентства, документ має зменшити незаконний вилов риби та інших водних біоресурсів. Так, за незначні порушення під час любительської рибалки, штрафи зростуть з 340-680 гривень до 3400-8500 гривень для громадян. За таке ж саме порушення скоєних посадовими особами санкції зростуть з 510-850 гривень до 6800-13600 гривень з конфіскацією обладнання для рибалки та всього, що було виловлено. Якщо шкода державі у разі порушення правил рибальства буде вище ніж 127 500 гривень, то як і зараз, законопроектом передбачається настання кримінальної відповідальності, але санкції пропонується збільшити у десять разів – 17000-34000 гривень, або обмеження волі строком до 2 років.

«Відповідальність та штрафи за порушення правил рибальства треба підвищити. Ті, що існують зараз, не стимулюють рибалок дотримуватися законодавства», – зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Також законопроект уточнює повноваження органів та осіб, які здійснюють державний нагляд у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

«У діючому Законі відсутні чітко визначені критерії «грубих порушень», що дозволяє майже всі діяння кваліфікувати як адміністративні правопорушення. Проектом документу вводяться такі поняття, як «повторне грубе порушення», уточнюються поняття «грубе порушення правил рибальства» та істотна шкода», – йдеться у повідомленні Держрибагентства.

Далі документ буде направлено до Кабінету міністрів України для погодження та реєстрації у Верховній Раді.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...