Новини    12 квітня 2022 13:37

Молочна галузь України забезпечує потреби ринку – необхідності в імпорті немає

Внесення молочних продуктів до списків критичного імпорту – це марна витрата дорогоцінних валютних коштів.

В умовах воєнного стану молочна галузь України продовжує працювати та повністю забезпечує країну високоякісними молочними продуктами, тож потреба в імпорті відсутня. Про це повідомляє пресслужба Спілки молочних підприємств України.

Внесення молочних продуктів до списків критичного імпорту – це марна витрата дорогоцінних валютних коштів. Крім того, наслідком завезення імпорту стане зменшення обсягів виробництва нашими молокозаводами й, відповідно, скорочення обсягів виробництва молока.

Кабінет Міністрів значно розширив перелік товарів критичного імпорту, поповнивши його, зокрема, товарами військового призначення, м’ясом та їстівними субпродуктами, молоком та молочними продуктами, овочами, горіхами та іншими товарами.

За прогнозами фахівців, обсяг виробництва молока-сировини в розрахунку на душу населення у 2022 році зросте із 212 кг у 2021 до 229 кг у 2022 році, що робить недоцільним імпорт молокопродуктів.

Завдання держави – зберегти поголів’я корів і молокопереробну галузь. Саме тому СМПУ наполягає на вилученні молокопродуктів зі списків товарів критичного імпорту.

Нагадаємо, в умовах військової агресії росії для тваринництва важлива пряма підтримка, направлена на збереження поголів’я, створення нових потужностей, кредитування, тощо, адже ферму на паузу не поставиш.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії.

Водночас ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...