Новини / Інвестиції     09 вересня 2023 09:03

МХП і DHV створюють СП для інвестування у птахівництво в Саудівській Аравії


Найбільший український виробник курятини агрокомпанія МХП уклала акціонерну угоду про створення спільного підприємства з Desert Hills Veterinary Services Company Limited (DHV), “донькою” Tanmiah Food Company – провідного постачальника м’яса птиці та іншої м’ясної продукції на Близькому Сході, що котирується на саудівському фондовому ринку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Це партнерство дасть змогу DHV і MHP об’єднати зусилля для інвестування понад 200 млн саудівських ріалів (майже $53 млн за поточним курсом) у фермерські господарства з потужністю понад 1 млн батьківських стад, які, як очікується, вироблятимуть приблизно 175 млн інкубаційних яєць за рік, в сучасний інкубатор і комбікормовий завод для птиці”, – йдеться в повідомленні МХП на Лондонській фондовій біржі.

Ґрунтуючись на фундаменті, закладеному Меморандумом про взаєморозуміння, підписаним раніше цього року, DHV належатиме 55% акцій, а МХП – 45% акцій спільного підприємства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За інформацією агрохолдингу, поточного року МХП і DHV підписали меморандум про взаєморозуміння, яким закріпили своє партнерство задля об’єднання зусиль із розвитку фермерських господарств потужністю понад 1 млн птахів, які щороку вироблятимуть майже 175 млн інкубаційних яєць. Також у Саудівській Аравії буде створено сучасний птахівничий інкубатор і комбікормовий завод.

Довідка. МХП — міжнародна компанія у сфері харчових, агротехнологій та ритейлу зі штаб-квартирою в Києві та виробничими потужностями в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group). Дочірні підприємства МХП працюють у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострова та інших країнах ЄС. Станом на 2021 рік компанія МХП посідає 8 місце у переліку Forbes 100 найбільших приватних компаній України.

Читайте також: Вінницька МХП може отримати до $30 млн кредиту від IFC для розширення потужностей заводу з виробництва біометану

Компанія МХП – вагомий гравець на аграрному ринку, виробничі потужності якого охоплюють 12 областей України.  Земельний банк становить 360 000 га, з них під вирощування сільськогосподарських культур – 353 000 га. Важливою складовою агровиробництва МХП є цифровізація та застосування інновацій.

Нагадаємо, за прогнозами за 2023 рік агрохолдинг “МХП” зможе збільшити дохід на 5% до $2,77 млрд та отримає чистий прибуток на рівні $140 млн, що буде становити $1,26 в перерахунку на одну акцію. За прогнозами аналітиків Eavex Capital, котирування акцій “МХП” на Лондонській біржі можуть підвищитися протягом цього року з позначки в $3,5 до $6, що передбачає потенціал зростання на 70%.

Як відомо, агрохолдинг МХП закінчив минулий рік із чистими збитками у розмірі $231 млн. Для порівняння, у 2021 році чистий прибуток компанії склав $393 млн. Виручка сегмента рослинництва у 2022 році склала $158 млн (2021 р — $188 млн). Зниження на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося переважно через зменшення обсягів реалізації внаслідок пізнього завершення збиральної кампанії та нижчої врожайності кукурудзи, соняшнику та пшениці.

Агрохолдинг МХП у першому кварталі 2023 року відкрив 8 нових магазинів під брендом “М’ясомаркет”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також