Новини    08 грудня 2022 20:02

“Мірамі” та “Джавеліна” – в Україні вивели нові сорти картоплі

Нові сорти картоплі адаптовані до різних ґрунтово-кліматичних зон України.

Науковці відділення рослинництва НААН створили два сорти картоплі — “Мірамі” та “Джавеліна”. Про це зазначив в доповіді президент НААН, академік НААН Ярослав Гадзало на засіданні загальних зборів Національної академії аграрних наук України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також розроблено спосіб з мінімізації процесів реінфікування вірусами картоплі оздоровленого насіннєвого матеріалу.

Нові сорти картоплі адаптовані до різних ґрунтово-кліматичних зон України.

Джерело: НААН

Раніше науковці НААН презентували новий сорт посівних технічних конопель “Софія”. Цей сорт універсальний щодо використання як волокон, так і насіння.

Тоді як канадський фермер Джейкоб Бітон зібрав перший урожай картоплі сорту “Озетте”, який вирощувався корінними народами 200 років тому.

Читайте також: У Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Нагадаємо, у результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником, повідомляють фахівці EastFruit.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...