Новини / Трейдинг     13 жовтня 2022 10:23

Мінекономіки пропонує встановити граничні терміни розрахунків між трейдерами та ритейлерами


Насамперед це стосуватиметься товарів, що мають істотну соціальну значущість

Міністерство економіки України пропонує встановити терміни розрахунків за поставлений магазинам товар у 24 або 30 днів.

Про це повідомила пресслужба відомства.

За словами першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, питання щодо термінів сплати за поставлений товар болюче, оскільки і виробники і ритейлери вважають, що кредитують своїм коштом іншу сторону.

Вона зазначила, що Мінекономіки та Мінагрополітики за участю асоціацій виробників харчової продукції і ритейлерів наразі опрацьовують питання оптимізації строків розрахунків.

“Ми намагаємося зблизити позиції сторін. Зокрема, як компромісний варіант пропонуємо встановити терміни розрахунків у 24 або 30 діб. При цьому перелік товарів буде дещо розширено”, – заявила Свириденко.

Вона зазначила, що уряд буде змушений залучити інші механізми, якщо виробники харчової продукції і ритейлери не домовляться.

Як відомо, раніше виробники продуктів вимагали встановити граничні терміни відстрочення платежів. Виробники харчів та економісти заявляли, що склалася практика надмірних термінів відстрочок платежів за поставлену продукцію. Наприклад, за договором може досягати 120 днів, фактично ж оплата може надійти виробнику на 160 день. На думку виробників продукції, такі умови нівелюють можливість розвитку для бізнесу, не сприяють платіжній дисципліні та не захищають конкурентне середовище.

Нагадаємо, світові ціни на продовольство падають п’ятий місяць поспіль, але все ще майже на 8% вище, ніж рік тому.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також